19 MAYIS’IN 100.YILI COŞKUYLA KUTLANDI

19 MAYIS'IN 100.YILI COŞKUYLA KUTLANDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için silah arkadaşıyla birlikte Bandırma Vapuru'yla 19 Mayıs 1919'da Samsun'a ayak basmasının 100'üncü yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Buldan’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Reklam
19 Mayıs 2019 - 13:32 - Güncelleme: 19 Mayıs 2019 - 13:38

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yıl dönümü Alanyazı Meydanında gerçekleşen etkinliklerle kutlandı. Kutlamalara Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Belediye Başkan Vekili, Musa Çetinel, ilçe protokolü, daire amirleri, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 


Kutlama töreni Buldan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Osman Dönmez tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ali Tunaboylu Anadolu Lisesi Okul Müdürü Meltem Yüksel yaptı. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini Ali Tunaboylu Anadolu Lisesi öğrencilerinden Mehmet Çetin okurken, törene katılan öğrenciler, Miray Taşkın öncülüğünde Gençliğin Ata’ya cevabı okudular.


Ali Tunaboylu Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu Atatürk Kurtuluş Savaşı’nda Oratoryosu ile devam eden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerinde, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi de gösteri sundu.

Öğrencilerin hazırlamış olduğu halk oyunları gösterilerinin ardından ödül törenine geçildi. Buldan Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen liselerarası resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Kaymakam Murat Sarı verdi. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünce düzenlenen Futsal dalındaki yarışmada dereceye giren öğrenciler ise kupa ve madalyalarını Belediye Başkan Vekili Musa Çetinel’den aldı. Ayrıca Atletizm, Voleybol,Masa Tenisi dallarında dereceye giren öğrenciler çeşitli hediyelerle ödüllendirildiği.

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları bando ekibi ve  Gençlik Yürüyüşü ile sona erdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HASTAHANE, ÖLÜMCÜL SEPSİS'E DİKKAT ÇEKTİ
HASTAHANE, ÖLÜMCÜL SEPSİS'E DİKKAT ÇEKTİ
ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI
ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI