2004 YILINDAN BU YANA SÖNMEYEN AŞURE ATEŞİ

2004 YILINDAN BU YANA SÖNMEYEN AŞURE ATEŞİ

Yeni Mahallede 2004 Yılından Bu Yana Devam Eden Aşure Geleneği Bu Sene de Devam Etti.

Reklam
22 Eylül 2019 - 12:52 - Güncelleme: 22 Eylül 2019 - 21:46

Yılmaz Kazak'ın öncülüğünde, Yeni Mahalle sakinleri, Yeni Mahalle Muhtarlığı ve hayırseverlerin katkılarıyla 2004 yılından bu yana devam eden 15 yıllık gelenek bu sene de devam etti.

İmece usulü alınan ve hazırlanan aşureliklikler meydana kurulan aşure kazanlarının içerisine konularak kaynatıldı.Hazırlanan aşureler protokol üyeleri, mahalle sakinleri ve çok sayıda kişiye ikram edildi.

2004 yılından bu yana devam eden bir gelenek olduğunu belirten Yılmaz Kazak gazetemize yaptığı açıklamada ; "mahallemiz ve mahalle muhtarlığımızla birlikte gerçekleştirmiş olduğumuz aşure hayrımız her sene olduğu gibi bu senede coşku ile gerçekleşti. Herkes karınca kararınca bir işin ucundan tuttu ve birlik beraberlik içerisinde geleneğimiz devam etti. Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birliğin, sevginin, bereketin bolluk simgesidir.
Başta Mahalle Muhtarımız Saliha Seyrek'e, komşularıma ve emeği geçen herkese teşekkür ederim bizi yalnız bırakmadılar hepsinden Allah razı olsun. Aşure hayırımıza bizleri kırmayıp gelen Belediye Başkan Vekilimiz Aysel Mustak, MHP İlçe Başkanı Ahmet Özeşmen,Buldan Belediyespor yöneticisi Nazım Özbay, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Ertekin, siyasi parti temsilcileri ve dostlarımıza ayrı ayrı hepsine teşekkür ederim.Ayaklarına sağlık."dedi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ PARTİ'DE BULDANLI 4 İSME ÖNEMLİ GÖREV
İYİ PARTİ'DE BULDANLI 4 İSME ÖNEMLİ GÖREV
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI BİNLERCE BEĞENİ ALDI
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI BİNLERCE BEĞENİ ALDI