ADININ BİLE ANILMASINA İZİN VERİLMESİN

ADININ BİLE ANILMASINA İZİN VERİLMESİN

Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksek Okulunun geçmiş yıllara nazaran son iki yıldır öğrenci azlığı yaşaması ve Sarayköy’de hizmete girecek olan Meslek Yüksek Okulu binası ile bu iki yüksek okulunun Sarayköy’de birleştirilmesinin gerek halk arasında gerek de bazı yetkililer tarafından da dillendirilmesi Buldanlılar tarafından tepkiyle karşılanıyor.

Reklam
21 Kasım 2018 - 20:00 - Güncelleme: 21 Kasım 2018 - 20:08

Bilindiği üzere Buldan Meslek Yüksekokulu 2002 yılında zor koşul ve yoğun uğraşlar sonucunda Buldan’a kazandırılarak eğitim ve öğretime Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ikinci öğretim programıyla 160 öğrenci ile başlamıştı. Kurulduğu yıl binasının tadilatı nedeniyle bir dönem Buldan Ticaret Lisesinde eğitim yapan Meslek Yüksekokulu, daha sonra onarımı yapılan şimdiki A Blok’ta eğitim öğretimini sürdürmüştür. Buldan Meslek Yüksekokulu yıllar içinde kendisini ispatlayarak yoğun özveriler sonucu öğrenci ve öğretim elemanı sayısını hızla artırmıştır. Günümüzde ise Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Dış Ticaret, Pazarlama, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Moda Tasarımı, Bankacılık ve Sigortacılık, Giyim Üretim Teknolojisi ve Mimari Restorasyon programları aktif olarak eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir. Buldan Meslek Yüksekokulu 24 akademik, 17 idari toplam 41 personel ile hizmet vermektedir.

2002 yılında bin bir zorlukla İlçeye kazandırılan ve sonrasında hayırseverlerin, Üniversite yetkililerinin ve birçok Buldanlının verdiği destekle ek binalar yapılan büyütülen, bu günlere getirilen Buldan Meslek Yüksek Okulunun son zamanlarda gerek öğrenci azlığı gerek de Sarayköy’e yapılan MYO binası sebebiyle iki MYO’nun birleştirilmesi hususu dedikodu dahi olsa bunun önüne geçilmesi gerektiği adının bile anılmasına izin verilmemesi gerektiği belirtiliyor. Kırk kere söylenen olur hesabı yetkililerin ve İlçe yöneticilerinin bu olumsuz görüşlere bir an önce dur demesi bekleniyor.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Hacip uğur
  1 yıl önce
  Malesef Buldan ın siyasetcisi idarecisi bürokratı memleket için deyil kendileri için makam ve koltuk dolduruyor !!!!
 • Kasap.
  1 yıl önce
  Bu. Memleketin. Kaderidir. Bu. Yıllardır. Aynı. Nelerigöndermediler. Cezaevi. Askerlikşubesi. İşinin. Ehli. Doktorlar. Ama. Sebep. O***lara. Yazıklar. Olsun. İki. Yakaları. Bir. Araya. Gelmesin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DENİZLİ VALİLİĞİ AÇIKLADI
DENİZLİ VALİLİĞİ AÇIKLADI
İYİ PARTİ AK PARTİ'YE YANIT VERDİ
İYİ PARTİ AK PARTİ'YE YANIT VERDİ