BAŞKAN ŞEVİK BELEDİYE’NİN BORCUNU AÇIKLADI

BAŞKAN ŞEVİK BELEDİYE'NİN BORCUNU AÇIKLADI

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik ; uydudan yayın yapan bir televizyon kanalının canlı yayınında Buldan Belediyesinin toplam borcunu açıkladı.

Reklam
29 Mayıs 2019 - 22:12

Şevik konuşmasında Buldan'ın hizmet yönünden zayıf kaldığını 5 yıl boyunca durgun ve dingin bir dönem geçirdiğini ifade edip buna rağmen Belediye'nin borç yükünün altına sokulduğunu ifade etti; 

Şevik katıldığı televizyon programının canlı yayınında şu ifadelere yer verdi ; ben Buldan Belediyesini 2014 yılında 12 milyon TL borç ve 1 milyon TL alacak  ile bırakmışım. Bugün gördüğümüz bilanço itibariyle 31 milyon TL borç rekoltesi var ama sadece arkadaşımız son 3 ayda hangi akla hizmetse Mustafa bey 6-7 tane 13 milyonluk ihale yapmış. İşte kireç ihalesi, Buldan pazar yeri ihalesi, Yenicekent pazar yeri ihalesi bunların çoğu daha başlangıç safhasında biz bunların çoğunu iptal ettik. Yani biz şöyle bir şeyle karşılaştık. BULDAŞ A.Ş. diye bir şirket kurulmuş zarar etmiş. Mustafa bey bunu Belediye bütçesine katkı sağlayacak bir şirket olarak düşünmüştü. 3 milyon TL’de BULDAŞ’dan borç kalmış aşağı yukarı 50 milyon’a yakın son 5 yılın borç bilançosu var. Borç bekliyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk.

Ama ben inanıyorum ki birkaç yıl içerisinde Buldan Belediyesi tekrar hem yerel kaynaklar açısından ki büyükşehir Belediyemiz Osman Zolan bey bize birçok konuda taahhüt verdi ve merkezi hükümet kaynaklarıyla Buldan’ın tekrar bizim önceki dönemdeki hareketliliği kazanacağına inanıyorum. Buldan yine bir Beypazarı, Safranbolu gibi Türkiye’nin bu güzide İlçeleri içerisindeki yerini alacağını düşünüyorum.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kadir barut
    10 ay önce
    Sayın başkanım sizin döneminizde kazanamadıgınız yıl siz borc bırakmadınızmı ve siz nicin yargı***dınız ve nicin ceza aldınız
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
65 YAŞ ÜZERİ VE 20 YAŞ ALTINA ANONSLU UYARI
65 YAŞ ÜZERİ VE 20 YAŞ ALTINA ANONSLU UYARI
BULDAN'DA BİN LİRALIK SOSYAL YARDIMLAR ÖDENMEYE BAŞLANDI
BULDAN'DA BİN LİRALIK SOSYAL YARDIMLAR ÖDENMEYE BAŞLANDI