BELEDİYE AMBULANS VE İTFAİYE İÇİN SOKAKLARA EL ATTI

BELEDİYE AMBULANS VE İTFAİYE İÇİN SOKAKLARA EL ATTI

Buldan Belediyesi , ambulans ve itfaiyenin giremediği dar sokaklara alternatif yollar yaparak çözüm üretmeye başladı. Bu kapsamda yapılan çalışmalarda Bursa Mahallesi Bahadır Sokak’ta devam eden ambulans ve itfaiye yolu yapımı vatandaşlara rahat nefes aldıracak.

Reklam
24 Mayıs 2019 - 17:14 - Güncelleme: 24 Mayıs 2019 - 17:20

Buldan Belediyesi’nin kısa bir süre önce  başladığı, Bursa Mahallesi ile Çarşı Mahallesi’nin ulaşımını kolaylaştıracak ambulans ve itfaiye yolu yapım çalışmaları devam ediyor.   Belediye  Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince  yapılan  50 metre uzunluğunda  yol,  mahalle sakinlerini de rahat bir nefes aldırdı.  Yol ve yol kenarına çekilen  2 metre yüksekliğindeki istinat duvarı çalışmasının tamamlanması halinde yolun trafiğe açılacağı belirtildi.

“Bizim için hayati önem arz ediyor”

Çarşı Mahallesi Bahadır Sokak’ta ikamet eden Abdullah Taşlı bu yolun vatandaşlar için çok önemli olduğunu söyledi. Uzun zamandan beri bu yolun yapılmasını istediklerini  söyleyen Taşlı, “Ben aynı zamanda muhtar azasıyım. Yıllardan beri bu yolun yapılmasını istiyoruz.  Bu yol sayesinde hem Bursa Mahallesi ile Çarşı Mahallesi’ni birbirine bağlayacak, hem de itfaiye ve ambulansın  girmediği Bahadır Sokak sakinlerinin hayatını kurtaracak.  Sokağa ambulans giremediği için hastalarımızı taşımak zorunda kalıyorduk. Her an ‘ya bir yangın olursa’ korkusuyla yaşıyorduk. Bu yolun yapımına başlanması bizleri çok sevindirdi. Başkan Mustafa Şevik’e teşekkür ederiz” diyerek bu yolun  insanların can güvenliğini de sağlayacağının altını çizdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOKAK DÜĞÜNLERİ İÇİN YENİ KARARLAR ALINDI
SOKAK DÜĞÜNLERİ İÇİN YENİ KARARLAR ALINDI
BULDAN'IN ÜÇ SOKAĞI DAHA TURİZME KAZANDIRILIYOR
BULDAN'IN ÜÇ SOKAĞI DAHA TURİZME KAZANDIRILIYOR