BELEDİYE GÖREVLİLERİ 2 GÜNDE 15 KAMYON ÇÖP ÇIKARDI

BELEDİYE GÖREVLİLERİ 2 GÜNDE 15 KAMYON ÇÖP ÇIKARDI

Buldan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, bir evden 15 kamyon çöp çıkardı. Mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine polis ve zabıta eşliğinde gerçekleştirilen temizlik çalışması iki gün sürdü.

Reklam
24 Mart 2020 - 15:58

Buldan’ın Yenimahalle Mekik Caddesi’nde bulunan ve hurda işi yapan birşahsın evinde ve evin bahçesinde istiflenen çöpler Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince temizlendi. Etrafa yaydığı kötü koku ve görüntü kirliliğinden rahatsız olan mahalle sakinlerinin şikâyeti üzerine harekete geçen Belediye Temizlik Müdürlüğü ekipleri, polis ve zabıta eşliğinde evde yaptıkları incelemede şaşkına döndü.   

Belediye temizlik ekipleri, evde ve evin bahçesinde istiflenmiş plastik ve cam şişe atıklarından, elektronik eşyaya, eski ev eşyalarından hurda araçlara kadar tonlarca çöple karşılaştı.  10 personel, 1 kepçe ve bir kamyon ile yapılan temizlik çalışması iki gün sürdü.  Toplanan 15 kamyon çöp, bertaraf edilmek üzere atık toplama sahasına götürülürken,  temizlenen bahçe ve ev kireçlenerek dezenfekte edildi.

Mahalle sakinlerinin yıllardan beri şikayet ettiğini ancak bu güne kadar bir işlem yapılamadığını söyleyen Başkan Mustafa Şevik, “Polis ve zabıta ekiplerimizle birlikte ev sahibini zor ikna ettik. Zaman zaman müdahale etse de sonunda temizlemeyi başardık.  Çevre kirliliği oluşturan ve çevre halkını rahatsız eden görüntüler temizlenecek” dedi.

 

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Rengin başgüner
  1 hafta önce
  Bence aşırı mantıklı şehrin göbeğinde yapılcak bi iş değil
 • Fatma gülsoy
  1 hafta önce
  Yıllardır hep sinir olmuşumdur bu görüntüye iyi olmuş ne buya tamam insanlar ekmek parasını kazanacakta ama halkın sağlığı ne olacak çok kötü bir görüntüydü buldanımıza yakışmıyordu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BULDAN'DA ECZANELERİN ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİ
BULDAN'DA ECZANELERİN ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİ
DENİZLİ VALİLİĞİ AÇIKLADI
DENİZLİ VALİLİĞİ AÇIKLADI