BU ÇAĞRIYA KULAK VERİN VE BULDAN’A GELİN

BU ÇAĞRIYA KULAK VERİN VE BULDAN'A GELİN

28-29-30 Haziran Tarihlerinde Gerçekleştirilecek Olan 19. Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali İçin Buldan Kaymakamı Murat Sarı ve Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik Vatandaşlara Çağrıda Bulundu.

Reklam
26 Haziran 2019 - 21:40

Buldan’ın dokuması, tarihi, kültürel değerleri ve doğal güzelliklerinin tanıtılması planlanan festivale tüm Denizlililer ve 81 bir İlde yaşayan herkese Buldan Kaymakamı Murat Sarı ve Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik'ten davet var. 

Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Buldan’ın tarihi dokusu, turizm altyapısı ve tekstil ürünleriyle kentin gözbebeği bir ilçe. Tripolis Antik Kenti’nde çalışmalarınız devam ediyor,Yayla Gölü her geçen gün daha da güzelleşiyor. Tüm bu gayretli çalışmalar, Buldan’ın turizmdeki potansiyelini artıracak. Festivalin de bu çabalarda önemli bir yerinin olduğun düşünüyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz festival, bu güzelliklerin yaşanması için önemli. Tüm Denizli halkını festivalimize bekliyoruz” dedi.

Denizli halkı ve 81 İlde yaşayan vatandaşları 28- 29- 30 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan festivale davet eden Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik , festival süresince yaşanan üç güne mahsus hareketliliği, sosyolojik hareketliliği 360 güne yaymak istiyoruz. “Buldan festivali için çok uzun bir hazırlık dönemimiz olmadı buna rağmen güzel bir festival geçireceğimizi düşünüyorum. Bununla beraber önümüzdeki yıllarda çok daha önemli, çok daha güzel festivaller yapacağız. Gerçekleştireceğimiz organizasyonlarla festivali birkaç günle sınırlandırmayıp, tüm yıla yayacağız. Buldan’ın Türkiye’de çok daha fazla söz sahibi olması için tüm imkanlarımızı kullanacağız” diye konuştu.

Şevik, Buldan’ın Ankara’nın Beypazarı olduğunu dikkat çekerek, “Sosyo-kültürel yapısı, tarihi dokusu, kültürel altyapısı çok farklı. Bu nedenle Buldan neden bir Beypazarı olmasın” dedi. Buldan’ın kültür ve turizm hattının önemli bir parçası olduğunu hatırlatan Başkan Şevik, ilçe ekonomisinin canlandırılmasının da bu yolla mümkün olabileceğini vurguladı. İlçenin ekonomisini tekstil ile sınırlandırmak istemediğinin altını çizen Şevik, “Ancak bu üretim kapasitesinin düştüğü anlamına gelmiyor. Otomasyon ile birlikte sayı azalsa da üretim eşdeğer devam ediyor. Ancak, ilçenin geleceğinin tekstille sınırlandırılmasını istemiyorum. Alternatifler üzerinde durmalıyız, bu alternatif de Denizli’nin önemli ilçelerinin de yer alacağı kültürel ve turizm hattının işlevsel hale getirilmesidir” dedi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • K.barut
    9 ay önce
    Festifalin tarihini 1temmuzada başlatsanız daha iyi olur avrupadan gelenleri düşünün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
65 YAŞ ÜZERİ VE 20 YAŞ ALTINA ANONSLU UYARI
65 YAŞ ÜZERİ VE 20 YAŞ ALTINA ANONSLU UYARI
BULDAN'DA BİN LİRALIK SOSYAL YARDIMLAR ÖDENMEYE BAŞLANDI
BULDAN'DA BİN LİRALIK SOSYAL YARDIMLAR ÖDENMEYE BAŞLANDI