BULDAN’A HAYIRSEVER KATKISI SÜRÜYOR

BULDAN'A HAYIRSEVER KATKISI SÜRÜYOR

Buldan’lı hayırseverlerin bağış talepleri Buldan Belediye Meclisi tarafından kabul edildi. Hayırsever Mahmut Ballar’ın müze ve belediye konuk evi yapılması şartıyla tescilli evini Belediyeye bağışlarken, Şevval Duygu Duman ise Kadıköy’deki 605 metrekarelik tarlasını, musalla taşı ve cenaze namazı kılınabilecek alan yapılması şartıyla bağışlamak istediğini belirtti.

Reklam
04 Ekim 2019 - 20:22

Buldan Belediye Meclis üyeleri, ekim ayı toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda,  meclis gündemine alınan vatandaşların bağış talepleri görüşüldü.  Hayırsever Mahmut Ballar’ın, Çarşı Mahallesi Zafer Okulu altında bulunan tescilli evini,  müze ve belediye konuk evi olarak kullanılması şartıyla belediyeye bağışlamak istediğine dair talebi oy birliği ile kabul edildi.  Diğer taraftan Şevval Duygu Duman’ın, Kadıköy Mahallesi’ndeki 605,78 metrekarelik tarlasını, musalla taşı ve cenaze namazı kılınacak alan yapılması şartıyla ücretsiz olarak bağışlamak istediğine dair dilekçesi oy birliği ile ilgili komisyona havale edildi. Duman’ın bağış talebi Meclis’te kabul edilmesi halinde Kadıköy Mahalle kabristanlığındaki önemli bir eksiklik giderilmiş olacak. 

Başkan Şevik, hayırseverlere teşekkür etti

Belediyeye yaptıkları bağışlardan dolayı vatandaşlara teşekkür eden Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “ilçemizde restore edilerek turizme kazandırılmayı bekleyen çok sayıda tescilli binamız var.  Belediye olarak gerek kamulaştırarak, gerekse bağışları kabul ederek tescilli yapıları Buldan’a kazandırıyoruz. Ancak belediye imkanlarımız kısıtlı. Biz tescilli yapıların vatandaşlar tarafından da restore edilip, ilçenin mimarisine ve görünümüne daha estetik ve geleneksel bir yapı kazandırılmasını hedefliyoruz. Bu konuda tescilli evlerini restore ettirmek isteyen vatandaşlarımıza Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ücretsiz proje desteği var.  Belediye olarak biz de gerekli desteği de vermeye hazırız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN AKIŞIK MEMLEKETİNİ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN AKIŞIK MEMLEKETİNİ ZİYARET ETTİ
ÇEVRECİLERDEN TEPKİ VAR
ÇEVRECİLERDEN TEPKİ VAR