BULDAN’A OTEL KAZANDIRDILAR

BULDAN'A OTEL KAZANDIRDILAR

Buldanlı girişimci Yeşim-Hüseyin Çankır çifti Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme (TKDK) projesiyle İlçemize tek yıldızlı 35 yataklı 12 odalı otel kazandırdı.

Reklam
24 Ekim 2018 - 15:11 - Güncelleme: 24 Ekim 2018 - 15:26

Geçtiğimiz yıl TKDK projesi onaylanan Buldanlı genç kadın girişimci Yeşim Çankır ve eşi Hüseyin Çankır tarafından projesi hazırlanan 12 lüks odası geniş bir restoranı harika bir lokasyonu bulunan adeta yeşil Buldan isminin hayat bulduğu manzarasıyla ön plana çıkan Grant buldan otel restoran ilçemizin tek yıldızlı oteli olma unvanına sahip. Günün her saati kahvaltı ve yöresel yemeklerimizi yeme imkanı Güler yüzlü personeli Sıcak Aile ortamı olan bu güzide mekanda dikkat çeken bir diğer konuda çalışanlarında sahibi gibi bayanların olması. Grant Buldan Otelin sahibi 27 yaşında 3 çocuk annesi toplumsal faaliyetlerin sürekli içersinde tam bir Buldan aşığı Memleket sevdalısı genç bir siyasetçi ve bayan girişimci Yeşim Çankır; Otelimizde 35 yatak kapasiteli 12 lüks oda yüz kişiye aynı anda yemek ve kahvaltı verebilecek kapasiteye sahip restoranımız vardır Yöresel yemekleri yapabileceğimiz odunlu fırınımız sayesinde fırın yemekleri, yöremize has ekmek simit pide çeşitleri yapabiliyoruz.         

                Yine otelimizde yaşlı ve engelli konuklarımıza kolaylık sağlayan geniş bir asansörümüz, türk hamamı, sauna, mescit, toplantı salonu, lobi, kütüphane, Buldan doğa manzaralı teras kahve salonu bulunmaktadır. Odalarımız gayet geniş lüx dizayn edilmiş klimalı her odada banyo tuvalet tv  internet mini bar ve ihtiyaç duyulan her şey mevcuttur. en önemlisi de kadın eli değmiş ve hijyen kurallarına uygundur.  

                  İlçemizde büyük bir eksiklik olan konaklama ihtiyacını kapatıp Kadın gücüyle bayan eleman çalıştırarak bayan istihdamına bir nebzede olsa katkıda bulunduk. Devletimizin kırsal kalkınma projeleri kapsamında TKDK Kurumu projesi olan toplamda 2 milyon liralık yatırımımızın yaklaşık 500 bin lirasını TKDK Kurumundan hibe olarak alacağız yine işletmemizi ek proje ile yüzme havuzu çevre düzenlemesi ve daha modern hale getirmek için çalışmalarımız devam etmektedir.Siz değerli Buldan halkı artık gönül rahatlığı ile dışardan gelen misafirlerinizi bize emanet edebilirsiniz Projemizin başlangıcından itibaren bu hale gelmesinde emeği geçen işçisinden memuruna siyasi toplum kuruluşlarına kadar herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım birlikte başaramayacağımız hiçbir şey yok yeter ki içimizdeki Buldan sevgisinden taviz vermeyelim Buldan halkı böyle güzel tesisleri hak ediyor. diye konuştu..

          Otelinizi daha çok yıldızlı hale getirmek ister misiniz sorumuza da “Bizim yıldızlarımız gökyüzünde” diye cevap verdi.

YORUMLAR

  • 7 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAYLA GÖLÜNDEKİ KAZA KORKUTTU
YAYLA GÖLÜNDEKİ KAZA KORKUTTU
İÇME SUYU SORUNUNA SONDAJLI ÖNLEM
İÇME SUYU SORUNUNA SONDAJLI ÖNLEM