BULDAN’DA 65 YAŞ ÜSTÜ İÇİN VEFA GRUBU OLUŞTURULDU

BULDAN'DA 65 YAŞ ÜSTÜ İÇİN VEFA GRUBU OLUŞTURULDU

İçişleri Bakanlığı Talimatıyla Buldan Kaymakamlığı Öncülüğünde Sokağa Çıkamayan 65 Yaş Üstü Vatandaşlar İçin Vefa Grubu Oluşturuldu. 65 Yaş Üstü vatandaşlar ihtiyaçlarını 112, 155 ve 156 numaralarını arayarak talep edebilecek.

Reklam
22 Mart 2020 - 20:01 - Güncelleme: 22 Mart 2020 - 20:12

Buldan Kaymakamlığından, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü kişiler ile bazı kronik rahatsızlıklara sahip vatandaşların sokağa çıkmalarının sınırlandırılmasının ardından, bu kişilerin tespit edilerek gerekli yardımların yapılacağı bildirildi. Bu kapsamda Buldan'da Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturuldu. 

VEFA SOSYAL DESTEK GRUPLARI NASIL ÇALIŞACAK

Buldan'da oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu ile 65 yaş veya kronik hastalığı olanların sağlık başta olmak üzere tüm temel zaruri ihtiyaçlarının Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı, yerel yönetimler, AFAD, Kızılay görevlileri aracılığıyla karşılanacağı vurgulanan açıklamada, söz konusu vatandaşların ihtiyaçlarını 112, 155, 156 çağrı merkezleri üzerinden bildirebilecekleri ifade edildi.

İhtiyaçların pazartesi gününden itibaren dağıtılmaya başlanacağı ve Vefa Sosyal Destek Grubu'nun 24 saat esasıyla çalışacağı belirtildi.

Ayrıca tek yaşayan vatandaşlar hızlıca tespit edilip, ilk seferde gıda yardımı ihtiyacı olanlara acilen gıda paketleri gönderilecek. Belediye sınırları içinde emniyet ve zabıta, köylerde ise muhtarlar ve jandarma ekipleri dağıtım yapacak. Evlere ihtiyaç dağıtımı yapılırken hijyen kurallarına dikkat edilecektir. İhtiyaçlarını karşılayamayacak 65 yaş üstü kronik hasta, muhtaç vatandaşların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından bilgileri hazırlanıp birimlere dağıtılacak. SYDV muhtaç vatandaşlara yardım yapacak.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BULDAN'DA ECZANELERİN ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİ
BULDAN'DA ECZANELERİN ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİ
DENİZLİ VALİLİĞİ AÇIKLADI
DENİZLİ VALİLİĞİ AÇIKLADI