BULDAN’DA BALIK TUTMA SEZONU AÇILDI

BULDAN'DA BALIK TUTMA SEZONU AÇILDI

Buldan’da Balık Avı Sezonu Açıldı. Yasak dönemin sona ermesiyle amatör ve sportif avcılar iç sularda ilk oltalarını attı.

Reklam
03 Haziran 2018 - 18:39 - Güncelleme: 03 Haziran 2018 - 19:01

1 Mart’ta başlayan av yasağını 1 Haziran’da sonra erdi ve Buldan’da Balık Avı Sezonu Açıldı.

28 Şubat’a kadar devam edecek sezonda Derbent barajı, Dımbazlar göleti ve Cindere barajı gibi İlçeye yakın bölgelerde sıkça bulunan sazan, yayın ve diğer belirli türler avlanılabilecek.

Buldan İlçe Tarım yetkilileri de av sezonunun açılmasıyla birlikte denetimlere başlayarak balıkçıları avlanma kurallarıyla ilgili bilgilendirdi.

Denizli ve çevresinde yaygın biçimde avlanan sazan balığında boy limitinin 40 santimetre günlük avlanma adetinin ise 5 olduğu ,yayın balığı için boy limitinin 90 cm avlanabilir limit 1 adet olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan amatör balıkçılık tutkunu ve Buldan’da av bayisi işleten Hakan Aytekin; bugün Dımbazlar göletine gezmeye gittik. Buldan ilçe tarım müdürlüğünden arkadaşlar bugün açılan balık sezonuyla ilgili denetime gelmişler. Bu denetimlerin sıklıkla devam edeceğini belirttiler.Ne kadar teşekkür etsek azdır. Arkadaşlar lütfen kurallara uyalım limitleri aşmayalım. Amatör balıkçı kartlarımızı alalım çok pahalı bir şey değil 5 yıllık 20 lira. Sazan avında 4 olta atma ve 40 santimden büyük 5 balık tutma hakkımız var.Unutmayalım biz bu dünyayı atalarımızdan miras değil çocuklarımızdan ödünç aldık. Herkese rastgele” dedi.

Balık avı sezonun açılmasıyla birlikte Buldan'dan çok sayıda avcının göletlere akın ettiği bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOKAK DÜĞÜNLERİ İÇİN YENİ KARARLAR ALINDI
SOKAK DÜĞÜNLERİ İÇİN YENİ KARARLAR ALINDI
BULDAN'IN ÜÇ SOKAĞI DAHA TURİZME KAZANDIRILIYOR
BULDAN'IN ÜÇ SOKAĞI DAHA TURİZME KAZANDIRILIYOR