Reklamı Geç
"BULDAN’DA SANAT VAR" ETKİNLİĞİ SONA ERDİ
Reklam

"BULDAN'DA SANAT VAR" ETKİNLİĞİ SONA ERDİ

Denizli Soroptimist Kulübü’nün hazırladığı ve Denizli Sanayi Odası, Buldan Kaymakamlığı,Buldan Belediyesi ve Buldan Ticaret Odasının katkılarıyla üç gün boyunca devam eden “Buldan’da sanat var” etkinliği sona erdi.

Reklam
13 Ekim 2019 - 20:26 - Güncelleme: 13 Ekim 2019 - 20:45

11 Ekim’de başlayıp üç gün boyunca devam eden ve birçok sanatçının katılımıyla birçok etkinliğin gerçekleştiği sanat festivali 13 Ekim Pazar günü sona erdi.

Buldan’ın tarihi yapıları ile dünyaca ünlü Buldan bezi ve dokumasının sanatla yeniden harmanlanmasının amaçlandığı festivale Türkiye’nin dört bir yanından gelen soroptimist üyesi sanatçılar katıldı.

Etkinlik kapsamında Buldan’ın tarihi sokakları, kadın sanatçıların, resim, ebru, dokuma, cam ve dokuma üzerine baskı gibi birçok atölye çalışmasına ev sahipliği yaptı.

Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik, eşi Bahija Şevik, Kooperatifler Birliği (Köy-Koop) İzmir Yönetim Kurulu Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Turç Soyer'in eşi Neptün Soyer, Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nur Velidedeoğlu Kavuncu, Karşıyaka Soroptimist Kulübü Başkanı Sema Özay ve Denizli soroptimist Kulübü Başkanı Nihal Güngör Kılınç ile çok sayıda soroptimist üyesi sanatçının da katıldığı etkinlik son gününde bamya kızartması, göce aşı, saraylı tatlısı ve çeşitli yöresel yemeklerin ikram edilmesiyle sona erdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Denizli Soroptimist Kulübü Dönem Başkanı Nihal Güngör Kılınç ; “Buldan’da sanat var Buldan’ın sanatla iç içe yaşadığı bu ortamı Dünya’ya taşımak için yapılan bir festival. Soroptimist kız kardeşlerimizle Buldan’da el dokuma tezgahlarının Dünya’ya taşınıp moda da ve giyimde kullanılması için bir festival düzenledik. Bu festivali giysilerimizle süsledik ayrıca her sanatçım kendi eserini Buldanlı sanatseverlerle buluşturdu canlı performanslar sergiledi. Buldan’da sanat var sadece gelen sanatçılarla değil Buldan’ın dokuma kültürüyle, Buldan’ın organik ürünleriyle yerel yemekleriyle Buldan’ın temiz havasıyla doğal coğrafyasıyla doğal güzellikleriyle buluştu. Sanat festivalimize Türkiye genelinde 27 sanatçı katılıyor. Bir tana Hollandalı sanatçımız var. Ebru, seramik, keçe, baskı, fotoğraf, kumaş üzerine fırçayla desenleme gibi daha çok tekstille ilgili çalışmalar yapan sanatçıları katıldı. Sanatçılarımızı ve ziyaretçilerimizi Buldan’da ağırlamaktan mutluluk duyduk” dedi.

Bazı Fotoğrafları Sait Yalçın Çekmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÜZELLEŞTİRME VAKFI'NDAN BERAT KANDİLİ MESAJI
GÜZELLEŞTİRME VAKFI'NDAN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ŞEVİK'TEN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ŞEVİK'TEN BERAT KANDİLİ MESAJI