Reklamı Geç
BULDAN GEKA’NIN PEŞİNDE
Reklam

BULDAN GEKA'NIN PEŞİNDE

Buldan,GEKA’nın Eko-Turizminde Yeni Destinasyonlar programından yararlanarak, turizm potansiyelini değerlendirmek, turizm faaliyetlerini yaygınlaştırmak için harekete geçti.

Reklam
15 Şubat 2020 - 13:45

Buldan Eko Turizmde Yeni Destinasyon Komisyonu Kaymakam Murat Sarı başkanlığında toplandı. GEKA Ekonomik Araştırmalar ve Planlama Uzmanı Dilşad Akar’ın, GEKA tarafından hazırlanan Eko-Turizminde Yeni Destinasyonlar programı ile ilgili bilgi verdiği toplantıya, Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik, PAÜ Buldan MYO Müdürü Prof.Dr. İsmail Çeviş, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Folklor Araştırmacısı Rıdvan Kayhan, STK Buldan temsilcileri ile esnaf katıldı.

Üç-dört yıllık süreç içerisinde 5- 10 milyon avro hibe desteği sağlanacağını vurgulayan Kaymakam Murat Sarı, GEKA üzerinden proje yaparak Buldan’ın güzelliklerini, özelliklerini daha da artırmayı düşündüklerini belirtti.

Belediye Başkanı Mustafa Şevik ise toplantının açılış konuşmasında, Buldan’ın yol haritasını çizerek tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini turizme kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. GEKA’nın proje çağrılarının iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altını da çizen Başkan Şevik, Buldan için bu trenin kaçılmaması gerektiğini söyledi.

ÇALIŞTAY YAPILACAK

Buldan Destinasyon Yönetim Kurulu, toplantıda, “Buldan Turizmi Çalıştayı” yapılması yönünde karar aldı. “Doğa ve Spor Turizmi Olanakları”, “Yerel Kültürün Turizme Entegre Edilmesi”, “Hierapolis-Laodikya-Tripolis-Buldan Yayla Gölü Kral Yolu”, “Ürün Geliştirme, Pazarlama Ve Markalaşma” konu başlıklarında gerçekleştirilecek olan Buldan Eko-Turizm Çalıştayı’nda, ilçenin turizm alanında güçlü ve zayıf yönlerini, fırsatları, tehditleri ve gelecek faaliyetleri belirlenecek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BULDAN'DA ECZANELERİN ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİ
BULDAN'DA ECZANELERİN ÇALIŞMA SAATLERİ DEĞİŞTİ
DENİZLİ VALİLİĞİ AÇIKLADI
DENİZLİ VALİLİĞİ AÇIKLADI