BULDAN’I SAĞLIKTA GURURLANDIRDILAR

BULDAN'I SAĞLIKTA GURURLANDIRDILAR

43 ülke delegasyonunun katılımı ile düzenlenen HIMSS'18 Eurasia çerçevesinde HIMSS Seviye 6 ve 7'de Türkiye'nin dijitalleşen 165 hastanesi içerisinde yer alan Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi ile yine Buldanlı hemşerimiz Doktor Alpaslan Alsoy’un Başhekimliğini yaptığı Servergazi Devlet Hastanesinin de arasında bulunduğu Denizli'deki 10 kamu hastanesine İstanbul’da törenle ödül verildi.

Reklam
27 Ekim 2018 - 11:35 - Güncelleme: 27 Ekim 2018 - 12:53

Ödül törenine İl Sağlık Müdürü Uz.Dr.Berna Öztürk, Servergazi Devlet Hastanesi Başhekimi hemşerimiz Alpaslan Alsoy ve Başhekimler katılırken, görevleri nedeniyle Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doktor Hamdi Topçu ise katılamadı.

İl Sağlık Müdürü Öztürk ve Başhekimlere ödülleri Sağlık Bakan Yardımcısı Dr.Şuayip Birinci, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr.M.Mahir Ülgü ve HIMSS USA CEOS’su Harold Wolf’un elinden verildi.

 Denizli'deki 10 kamu hastanesinin hepsinin ödüllendirilmesinin sevinci ve gururunu yaşadıklarını belirten İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, bu başarının Denizli'de ekip ruhuyla iş üretmenin meyvesi olduğunu dile getirdi. Denizli'nin sağlıkta fark yaratmaya devam etmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Öztürk, "Yoğun bir çalışma ile birlikte tüm hastanelerimizi aynı anda dijital hastane yapmayı hedeflemiş ve kısa zamanda Türkiye'de bir ilki başararak bunu gerçekleştirmiştik. Bu başarımızın birçok ülkeden katılımla sağlık dünyasını bir araya getiren bir organizasyonda ödüllendirilmesi bizim için ayrıca bir mutluluk oldu. Burada gördük ki; gerçekten büyük bir başarıya imza atmışız. Türkiye, sağlıkta dijitalleşme konusunda birçok batı ülkelerini geride bırakarak Avrupa lideri olmayı başarmış, İlimiz ise tüm hastanelerinin dijitalleşmesi ile birçok il arasından sıyrılarak öne çıkmıştır. Bu başarımızda emeği olan tüm ekibimi kutluyor, Denizli'nin sağlıkta fark yaratmaya devam etmesi için yeni proje ve hizmetlerde aynı ekip ruhu ile çalışmayı diliyorum" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN ZOLAN'DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ZOLAN'DAN REGAİP KANDİLİ MESAJI
İLÇE MÜFTÜSÜ YILDIZ'DAN ÜÇ AYLAR VE KANDİL MESAJI
İLÇE MÜFTÜSÜ YILDIZ'DAN ÜÇ AYLAR VE KANDİL MESAJI