BULDAN İTTİFAKI SAĞLANDI
Reklam

BULDAN İTTİFAKI SAĞLANDI

Buldan siyasetinin önemli isimleri Buldan ittifakı için bir araya geldi.

Reklam
Reklam
05 Mart 2019 - 01:05 - Güncelleme: 05 Mart 2019 - 01:14

Bilindiği üzere 26 Ocak günü yukarı parkta ilki gerçekleşen ve tüm Buldan Belediye Başkan adayları ( Demokrat Partili Mustafa Gülbay Hariç ) ile İlçe Başkanlarının katıldığı toplantıda seçim süresi boyunca ortaklaşa alınacak kararla, çevreyi kirleten ve vatandaşları rahatsız edici seçim çalışmalarından kaçınılması yönünde adım atılmıştı. 

Başkanlar toplantısının ikinci ayağı ise yine Samet Kıyak moderatörlüğünde 4 Mart günü saat 17:30’da dutlu bahçe’de gerçekleşti. İlçe başkanları düzeyinde gerçekleşen ikinci toplantıya İYİ Parti adına meclis üyesi Murat Ermiş, CHP adına İlçe Başkanı Mustafa Akın Başbuğ, Ak Parti adına meclis üyesi adayı Süleyman Demirbaş, MHP adına İlçe Başkanı Yeşim Çankır, BBP adına İlçe Başkanı Baki Fırtına ile yine partileri temsilen Metin Erbölük, Mehmet Ali Kırmızı, Hüseyin Çankır ve Fevzi Mercan katıldı. Tüm partilerin en az bir temsilciyle katıldığı Buldan ve Buldan halkı için önem arz eden bu özel toplantıya Demokrat Parti’den ilk toplantıda olduğu gibi yine bir katılım sağlanmadı.

Partiler arasında saygılı, anlayışlı ve sıcak diyalogların yaşandığı toplantıda Buldan siyasetinin önemli isimleri Buldanlılar için önemli kararlara imza attı.

Toplantıda İlçe sakinlerinin en çok şikayet ettiği yüksek sesle geçen seçim araçlarının durumu, israftan kaçınma, çevreyi kirletme gibi başlıklar üzerinde duruldu.

Toplantıya katılan siyasi parti temsilcilerinin aldığı karar doğrultusunda seçim araçlarının İlçede dolaşma saatleri ve ses düzeyleri konusunda ortak mutabakat sağlandı. Ortak alınan karar doğrultusunda Buldan’da seçim araçları sadece sabahtan saat 11 ile 13 saatleri ile öğleden sonra saat 14 ile 16 saatleri arasında dolaşacaklar. Dolaşmalar sırasında da müzik belirli bir düzeyde açılarak hastane önleri, okul önleri, namaz saatleri gibi durumlarda hassasiyet gösterilecek. Aynı sokak üzerinde denk gelen farklı partilerin seçim araçları da birbirine saygı duyarak herhangi bir tahrike sebebiyet vermeyecekler.

Toplantı sonunda gazetemiz genel yayın yönetmeni Samet Kıyak Buldan için bir araya gelen İlçe Başkanları ve siyasi parti temsilcilerine ayrı ayrı teşekkür ederken toplantı Buldan paydası altında birlik beraberlik mesajlarıyla sona erdi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVİD-19'UN EKONOMİ ÜZERİNE ETKİSİNİ DEĞERLENDİRDİ
COVİD-19'UN EKONOMİ ÜZERİNE ETKİSİNİ DEĞERLENDİRDİ
BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ