BULDAN KESTANE ŞEKERİ ÜRETİMİNE BAŞLADI

BULDAN KESTANE ŞEKERİ ÜRETİMİNE BAŞLADI

El dokumaları, tarihi evleri, Tripolis’i ile ön plana çıkan Buldan şimdi de kestane şekeriyle adından söz ettirecek

Reklam
10 Mayıs 2018 - 18:44 - Güncelleme: 12 Mayıs 2018 - 22:22

Buldan’ın Alandız, Kurudere, Kaşıkçı mahallelerinde üretilen kestaneler, yine Alandızdaki kestane şekeri üretim merkezinde kestane şekerine dönüştürülerek Türkiye ve Dünya piyasasında satışa sunulacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin 4000 payla ortağı olduğu Alandız Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, ilk kestane şekeri üretimini yaptı. Kooperatif Başkanı Remzi Salman, ilk ürünü Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a getirerek, verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, geçen yılın mayıs ayında kestane şekeri üretim tesisi kuracak olan Buldan ilçesindeki Alandız Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'ne 4000 payla ortak oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesinin yılda yaklaşık 200 ton kestane üretimi yapan Alandızlılar ile yaptığı işbirliği sonucu kurulan kestane üretim tesisi ilk ürünlerini almaya başladı. Kestaneyi işleyerek katma değeri yüksek ürün elde etmeye başlayan Alandızlılar bu sevinçlerini kendilerine destek veren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile paylaştı. 

Bu kapsamda Alandız Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Remzi Salman ve beraberindekiler sunulan desteklerden dolayı Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ziyaretinde bulundu. Kestanenin işlenmesiyle kazançlarının daha verimli olacağını anlatan Salman, “Her zaman üreticinin yanında olan Denizli Büyükşehir Belediyemiz kestane üretim tesisimiz için de destek vererek bizleri yalnız bırakmadı. Her koşulda yanımızda oldunuz. Şahsım ve Alandızlılar adına sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi. Salman devamla kestanesiyle meşhur Alandız da ilk kestane şekerlerimizi üretmeye başladık. Şu sıralar numune olarak üretime devam ettiğimiz kestane şekerlerini kestane hasadının tamamlandığı Kasım ayından sonra yeni mahsullerle birlikte seri üretime geçmeyi planlıyoruz” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, tesisin ilk ürünlerini almaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. "Her gün Denizlimizin güzelliklerinin üzerine yeni güzellikler koymaya devam ediyoruz" diyen Başkan Osman Zolan, "Biz her zaman üreticimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Çünkü bu güzellikler Denizlimize kazanç olarak dönecek" dedi. İlk üretimi yapılan kestane çikolatası için Alandızlıları tebrik eden Başkan Osman Zolan, "İnşallah ilerleyen süreçte kestane şekeri ve diğer ürünlerini de üreteceksiniz. Alandızımıza, Denizlimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hacip UĞUR
    2 yıl önce
    Böyle güzel bir işletmenin yapılmasında emeği gecen herkesten Allah razı olsun inşallah yöneten ve calışanlar kıymetini bilirde (Kafkas) gibi bir marka oluşur....
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAYLA GÖLÜNDEKİ KAZA KORKUTTU
YAYLA GÖLÜNDEKİ KAZA KORKUTTU
İÇME SUYU SORUNUNA SONDAJLI ÖNLEM
İÇME SUYU SORUNUNA SONDAJLI ÖNLEM