BULDAN KURTULUŞ GÜNÜNÜ KUTLUYOR

BULDAN KURTULUŞ GÜNÜNÜ KUTLUYOR

Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yıldönümü Çeşitli Etkinliklerle Kutlanıyor.

Reklam
04 Eylül 2019 - 14:01

Kurtuluş günü etkinliklerine Denizli Valisi Hasan Karahan, Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik, İlçe Jandarma Komutanı, Fahrettin Özçoban, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, İlçe protokolü, daire amirleri, Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İlçemiz Kurtuluşunun 97.yıldönümü kutlama programı sabah saat 06.30 top atışı ve ardından camilerde sela okunmasıyla başladı.Sonrasında Jandarma Bölük Komutanlığına teşekkür ziyareti, Alanyazı Meydanındaki program Atatürk Anıtı’na Çelenk Konulması, Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunması, Buldan Belediyesi Kick Box ve Karate öğrencilerinin gösterisi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün Halk Oyunu ve Zeybek gösterisi ile sona erdi.

Alanyazıdaki programın sona ermesinin ardından Kortej Yürüyüşüne geçildi. Protokol üyeleri Alanyazı Meydanı-Atatürk Caddesi-14 Mayıs Caddesi ve tekrar Alanyazı meydanı güzergahını dolaşarak halkın kurtuluş gününü kutladı.

Öğleden sonraki programlarda ise  Milli Mücadele’nin 100.Yılı Kutlama Etkinlikleri Buldan ve Yöresi ile ilgili sergi açılışı (Ali Haydar Akın İlçe Halk Kütüphanesi) , Panelistler -Prof.Dr. Mithat AYDIN,-Prof.Dr. Ercan HAYTAOĞLU, -Prof.Dr. Turgut TOK ve Prof.Dr. Yusuf KILIÇ’dan oluşan Milli Mücadale’nin 100. Yılı Kutlama Etkinlikleri Buldan ve Yöresiyle İlgili Panelin Ali Haydar Akın İlçe Halk Kütüphanesinde sunumuyla devam etti.    

4 Eylül Buldan’ın düşman işgalinden kurtuluş günü akşam programı ise 21.00’de Ufuk Yıldırım Konseri  (Alanyazı Meydanı) ve 22.00’de Çelik Konseri  (Alanyazı Meydanı) ile devam edecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN AKIŞIK MEMLEKETİNİ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN AKIŞIK MEMLEKETİNİ ZİYARET ETTİ
ÇEVRECİLERDEN TEPKİ VAR
ÇEVRECİLERDEN TEPKİ VAR