BULDAN’LI NURİ AKIN TFF YÖNETİMİNE SEÇİLDİ

BULDAN’LI NURİ AKIN TFF YÖNETİMİNE SEÇİLDİ

Türkiye Futbol Fedrasyonu’nun (TFF) bugün gerçekleşen olağan kongresinde hemşehrimiz, hayırsever işadamı Nuri Akın yönetim kuruluna seçildi.

Reklam
01 Haziran 2019 - 18:57

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) olağan kongresi Ankara JW Marriott Otel'de gerçekleşti. TFF Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda başkanlık seçimi için 183 delege, toplam 7 sandıkta oy kullandı. Genel kurula tek aday olarak giren Nihat Özdemir, oyların 179'unu alarak federasyon başkanlığına seçildi.

Nihat Özdemir’in yönetim kurulu listesinde ise Buldanlıların da çok iyi tanıdığı hayırsever işadamı Nuri Akın’da yer aldı.
Yapılan seçim sonrasında TFF Başkanı Nihat Özemir olurken yönetim kurulu üyeliklerine Nuri Akın, Hamit Altıntop, Servet Yardımcı, Mehmet Baykan, Erdal Bahçıvan, Erhan Kamışlı, Yılmaz Büyükaydın, Ali Düşmez, Mustafa Çağlar, İsmail Erdem, Mustafa Hacıkerimoğlu, Selim Soydan, Hasan Yıldırım Akıncıoğlu, Alkın Kalkavan seçildiler.

NURİ AKIN KİMDİR

Cumhuriyet döneminin ilk Buldan Belediye Başkanlarından ismini taşıyan Nuri Akın’ın torunu, Buldanlı hayırsever iş adamı Ali Haydar Akın’ın ağabeyi hayırsever işadamı Rüştü Akın’ın oğludur. 1944, Buldan Denizli'de doğan Nuri Akın, 1963 Robert Akademisi ve 1967 Almanya Krefeld İktisat Tekstil Mühendisliği mezunudur. 1971'de Akın Tekstil A.Ş.'de Planlama Müdürü olarak çalışan Nuri Akın, kurucularından olduğu Edip İplik A.Ş.'nin Murahhas üyeliğini ve Genel Müdürlüğünü yapmıştır. 1984'te Edpa USA, Inc. New York'un Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.1989'da 2 yıl için İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı olarak seçilmiş, Tekstilbank'ın Kurucusu ve 1.Dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmıştır.1995'te Rüştü Akın'dan sonra Edip İplik A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.Aynı zamanda Akın Holding A.Ş. ve Akın Grubunun diğer şirketlerinde de Yönetim Kurulu Başkanı veya üyesi olan Nuri Akın evli ve 2 çocuk sahibidir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HASTAHANE, ÖLÜMCÜL SEPSİS'E DİKKAT ÇEKTİ
HASTAHANE, ÖLÜMCÜL SEPSİS'E DİKKAT ÇEKTİ
ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI
ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI