BULDAN ŞEHİT EMANETLERİ SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

BULDAN ŞEHİT EMANETLERİ SERGİSİNE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Buldan Belediyesi, Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi’ne ev sahipliği yapacak.

Reklam
06 Eylül 2019 - 09:34 - Güncelleme: 06 Eylül 2019 - 10:05

160 şehidin eşyaları, Pazartesi günü saat 13.30 ‘da BELKÜM’de sergilenecek.  Şehitlerimizi unutturmamak ve gençlerimize, çocuklarımıza milli bilinç kazandırmak açısından önemli bir sergi olduğunu belirten Başkan Şevik, tüm Buldan halkını sergiye davet etti.

Buldan Belediyesi, Zafer Haftası ve Buldan’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97.yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Şehit ve Devlet Büyükleri Sergisi’ne ev sahipliği yapacak. Pazartesi günü saat 13.30’da gerçekleştirilecek olan sergide,  Mehmet Selim Kiraz, Fethi Sekin, Yasin Börü, Necmettin Yılmaz, Şenay Aybüke Yalçın, Yasin İke ve Cennet Yiğit'in de aralarında bulunduğu 160 şehidin özel eşya ve kıyafetleri yer alıyor.

Sergiye tüm Buldan halkını davet eden Belediye Başkanı Mustafa Şevik, şehitlerimizi unutturmamak ve gençlerimize, çocuklarımıza milli bilinç kazandırmak açısından son derece önemli olan bir sergiye ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Başkan Şevik, “ Hiç şüphesiz millet olarak yaşayabilmek, mutlu, huzurlu ve refah içerisinde hayat sürebilmek, kendimizi tanıyıp başka millet ve topluluklar içerisinde bize yaraşan yerimizi alabilmek için milletimizin tarih sahnesine çıkışını, bugünlere gelişini, kazandığı zaferleri, yetiştirdiği büyük adamları, kahramanları bilmek, bilmiyorsak öğrenmek zorundayız” dedi.

“Şehitlerimizi unutmayacağız, emanetlerine sahip çıkacağız” diyen Başkan Şevik,  “Bu vesileyle başta Milli Mücadele lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize saygı ve minnetle anıyoruz. Ayrıca, bu ülkeye 10 yıl başbakan olarak hizmet eden demokrasi şehidimiz Adnan Menderes’i de unutmadık. 17 Eylül 1961’de idam edilmesi, kara bir leke olarak tarihe geçen Adnan Menderes nezdinde demokrasi şehitlerimizi de saygıyla anıyorum” dedi.

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN AKIŞIK MEMLEKETİNİ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN AKIŞIK MEMLEKETİNİ ZİYARET ETTİ
ÇEVRECİLERDEN TEPKİ VAR
ÇEVRECİLERDEN TEPKİ VAR