CİNDERE’DE DOLULUK ORANI %98’ E ÇIKTI

CİNDERE'DE DOLULUK ORANI %98' E ÇIKTI

Buldan ilçemiz Yenicekent Mahallesinde bulunan Cindere Barajı’ndaki doluluk oranının %98 oranında olduğu belirlendi.

Reklam
21 Haziran 2018 - 09:04

Denizli genelindeki barajlarda yağışların etkisiyle doluluk oranları yükselmeye başladı. Konuyla ilgili Denizli Valiliğide bir açıklama yaptı.

Denizli Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

İlimizde özellikle son zamanlarda etkili olan yağışlar tarım ürünlerinde olumsuz etkilere yol açmasının yanında, kentimizdeki baraj ve göletleri olumlu yönde etkiledi. Denizli’nin içme ve sulama suyu ihtiyacını karşılayan barajların doluluk oranları son yağışlarla yükseldi.

DSİ tarafından yapılan ölçümler sonucu İlimizde bulunan baraj ve göletteki su rezervlerinin arttığı belirlendi. Artış oranı en fazla Buldan ilçemiz Yenicekent Mahallesinde bulunan Cindere Barajında tespit edildi. Cindere Barajı’ndaki doluluk oranının %98 oranında olduğu belirlendi. İl merkezinde bulunan Gökpınar Barajında ise doluluk oranının %93 oranında, Işıklı gölünde %65,9 oranında ve Adıgüzel Barajının da %35,6 doluluk oranında olduğu belirlendi.

14.06.2018 tarihinde Işıklı Gölündeki su hacmi 151 milyon m³ iken 20.06.2018 tarihinde 4 milyon m³ artışla 155 milyon m³, yine aynı tarihler arasında Adıgüzel Barajındaki su hacmi ise 379 milyon m³ iken 3 milyon m³  artışla 382 milyon m³ ulaşmıştır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAYLA GÖLÜNDEKİ KAZA KORKUTTU
YAYLA GÖLÜNDEKİ KAZA KORKUTTU
İÇME SUYU SORUNUNA SONDAJLI ÖNLEM
İÇME SUYU SORUNUNA SONDAJLI ÖNLEM