CUMARTESİ PAZARI KAPANDI

CUMARTESİ PAZARI KAPANDI

Buldan Belediyesi Tarafından Hayata Geçirilen Cumartesi Pazarı Projesi Vatandaşların İlgi Göstermemesi Sebebiyle Kapandı.

Reklam
30 Aralık 2018 - 22:17

Bilindiği üzere Cumhuriyet Mahallesi Sağlam caddesi üzerinde Aydın market ile Cumhuriyet parkı arasında yer alan bölgeye kurulan ve aşağı mahallelerde oturanların meyve-sebze ihtiyacını daha kolay gidermek maksatlı pazar yeri projesi çok sürmeden kapandı.

Kurulduğu ilk haftalarda hem manavcılar hem de vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanan Cumartesi pazarı gün geçtikçe rağbetini yitirdi. Sonraki haftalarda pazara alışverişe gelenlerin sayısı azalınca manavlarda tezgah açmamaya başladı.

Görüşünü aldığımız manavlar “ilk haftalarda 20 ye yakın pazarcı esnafı sergi açmaktaydı ve vatandaşların da ilgisi vardı. Ama sonraları vatandaşlar pazara ilgi göstermedi her hafta git gide pazara gelenlerin sayısı yok denecek kadar azalmaya başladı. Buldan Belediyesi güzel bir uygulamayı hayata sokmak istedi ancak vatandaşların ilgisizliği sebebiyle pazar kapanmak zorunda kaldı” dediler.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ibrahim Camoglu
    1 yıl önce
    Günü Pazar olması gerekirdi. Perşembeden 2 gün sonra olması ilgiyi azalttı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAYLA GÖLÜNDEKİ KAZA KORKUTTU
YAYLA GÖLÜNDEKİ KAZA KORKUTTU
İÇME SUYU SORUNUNA SONDAJLI ÖNLEM
İÇME SUYU SORUNUNA SONDAJLI ÖNLEM