DENİZLİ’DE YAYLA GÖLÜ ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DENİZLİ'DE YAYLA GÖLÜ ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Buldan Belediyesi’nin desteklediği, Türkiye Ormancılar Derneği (TOD)Denizli Temsilciliği ile Buldan Doğal hayatı ve Kültürünü Koruma Derneği işbirliği ile düzenlenen 2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü etkinliğinin ana temasını Buldan Süleymanlı Yayla Gölü oluşturdu.

Reklam
02 Şubat 2020 - 19:33

Şiir Otelde gerçekleştirilen toplantıya, Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Belediye Başkanımız Mustafa Şevik, TOD Denizli Temsilcisi Fikret Çuvaç, Buldan Doğal hayatı ve Kültürünü Koruma Derneği Başkanı Sait Yalçın, TMMOB’ne bağlı odalar ile STK Denizli temsilcileri katıldı. Sahip olduğu flora ve fauna özelliği, barındırdığı yüzlerce kuş türü ile önem arz eden ve korunması gereken sulak alanlardan biri olan Süleymanlı Yayla Gölü ile ilgili yasal düzenlemelerin masaya yatırıldığı toplantıda, gölün korunmasına yönelik Haziran 2020’de yapılacak Yayla Gölü Çalıştayı’nın da temelleri atıldı. Yayla Gölü’nün gözümüzün önünde eriyen bir canlı gibi olduğunu , suyundan ve doğasından çok şeyler kaybettiğini dile getiren Başkan Şevik, “Yayla Gölü ile ilgili çok şeyler konuşuldu. Konuşmak güzel ama artık icraat geçip, acilen tedbirlerin alınması lazım” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Buldan Doğal Hayatı ve Kültürünü Koruma Derneği Başkanı Sait Yalçın'da ; "2 Şubat Dünya Sulak Alanlar ve biyoçeşitlilik gününde bir kaç ay sonra Buldan’da gerçekleştireceğimiz Yayla Gölü çalıştayının ön toplantısını Ormancılar Derneği Denizli Temsilciliği, Buldan Doğal Hayatı ve Kültürünü Kör. Der. Organizasyonunda ve Buldan Belediyesinin desteğiyle çeşitli ilgili kamu, siviltoplum temsilcilerinin, basının katılımıyla Denizli Şiir Otelde oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Katkı koyan tüm katılımcılara teşekkür ederiz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SOKAK DÜĞÜNLERİ İÇİN YENİ KARARLAR ALINDI
SOKAK DÜĞÜNLERİ İÇİN YENİ KARARLAR ALINDI
BULDAN'IN ÜÇ SOKAĞI DAHA TURİZME KAZANDIRILIYOR
BULDAN'IN ÜÇ SOKAĞI DAHA TURİZME KAZANDIRILIYOR