Reklamı Geç
DEVELERİN HAVUT TÖRENLERİ BAŞLADI
Reklam

DEVELERİN HAVUT TÖRENLERİ BAŞLADI

İlçemizdeki Deve Sahiplerinin Gerçekleştirdiği Havut Törenleri Başladı. İlk Olarak Olukçu Safi İşçioğlu’na Ait Üç Deveye Bugün Havut Giyme Töreni Düzenlendi.

Reklam
28 Ekim 2018 - 17:14

Buldan Doğan Mahallesi Arenasında 18 Kasım Pazar günü gerçekleşecek olan sezonun ilk deve güreşi için hazırlıklar sürüyor.

18 Kasım da Buldan’da gerçekleşecek olan sezonun ilk deve güreşi için hem deve sahipleri hem de deve güreşi komitesini tatlı bir telaş aldı.

Deve güreşleri yaklaşırken Buldanlı deve sahipleri sırasıyla havut giyme törenlerin gerçekleştirmeye başladı. İlk olarak İlçemiz esnaflarından olukçu Safi İşçioğlu’na ait üç deveye havutları giydirildi. Havut giyme törenine İlçe protokolü, Buldan deve güreşi komitesi ve çok sayıda vatandaş katılırken davetlilere pilav ayran ikramında bulunuldu.

Havut töreninde gazetemize açıklamalarda bulunan Safi İşçioğlu ; havutlama işinin deve güreşi sezonunun başladığı anlamına gelmekte 18 Kasım Pazar günü de İlçemizde sezonun ilk deve güreşi gerçekleştirilecek. Bunun heyecanı ve hazırlıkları içerisindeyiz. Develerimizi havutlayarak, güreş sezonuna da başlangıç yapmış olduk. Bu, bizim bir geleneğimizdir, Yörük geleneğini sürdürmeyi amaçlıyoruz. Havut törenimizde bizleri yalnız bırakmayan protokole, komiteye, deve sahiplerine ve katılan herkes güreş teşekkür ediyorum" dedi.

Havut törenlerinin sırasıyla önümüzdeki haftalarda da devam edeceği bildirildi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÜZELLEŞTİRME VAKFI'NDAN BERAT KANDİLİ MESAJI
GÜZELLEŞTİRME VAKFI'NDAN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ŞEVİK'TEN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ŞEVİK'TEN BERAT KANDİLİ MESAJI