DOĞAL HAYAT YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

DOĞAL HAYAT YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

Buldan Doğal Hayatı ve Kültürünü Koruma Derneği Olağan Kongresini Yaptı. İki Adayın Yarıştığı Seçimlerde Kazanan Sait Yalçın Oldu.

Reklam
05 Ekim 2018 - 21:20 - Güncelleme: 05 Ekim 2018 - 22:50

Buldan’ın en etkin sivil toplum kuruluşlarından olan Buldan Doğal Hayatı ve Kültürünü Koruma Derneği olağan kongresini Belediye El Sanatları ve Kültür Merkezinde (BELKÜM) gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Salih Atlamaz’ın aday olmadığı kongrede Sait Yalçın ve Özcan Durusoy başkanlık için yarıştı.

113 üyesi bulunan dernekte 67 oy kullanılırken Sait Yalçın 41 oy, Özcan Durusoy ise 26 oy aldı. Seçim sonuçlarının ardından açıklama yapan yeni Başkan Sait Yalçın; demokrasinin kazandığı kongreden alnımın akıyla galibiyet alarak çıkmaktan çok mutluyum. Oy veren ve destek olan herkese ve güzel bir kongre gerçekleşmesini sağlayan Salih Atlamaz ve yönetim kuruluna teşekkür ederim. Yeni göreve gelen yönetim kurulu arkadaşlarımı da tebrik ederim. Göreve gelir gelmez çalışmalara başlıyoruz. 7 Ekim yani önümüzdeki Pazar günü Avrupa Kuş Gözlem günü çerçevesinde saat 08.30’da Yayla gölünde buluşuyoruz. Bu proje Türkiye’de 18 farklı noktada gerçekleştirilecek ve bunlardan biri de Buldan Yayla gölü olacak herkesi 7 Ekim Pazar günü saat 08.30’da doğallığını koruması için büyük mücadeleler verdiğimiz Yayla Gölümüze bekliyoruz. Bundan sonra daha nice projelerle doğaya ve Buldan’a hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

Sait Yalçın’ın başkanlığındaki yönetim kurulları şu isimlerden oluştu;

Yönetim Kurulu Asil Üyeler;

Sait Yalçın, Erhan Türkmenoğlu,Ali Buldanlıoğlu, Ayla Çetinkaya, Müzehher Kayan, Mustafa Mustak, Bekir Yalçın

Yönetim Kurulu Yedek Üyeler;

Ethem Algan, Aylin Yazıcıoğlu, Mesut Cabaroğlu, Mehmet Mustak, Mehmet Tokuoğlu, Ayhan Emirdağ, İlker Efeoğlu

Denetim Kurulu Asil Üyeler;

Mehmet Sökmen, Metin Damgacı, Baki Özyurt

Denetim Kurulu Yedek Üyeler; Fevzi Başişçi, Fevzi Mercan, Atilla Kızılkaya

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAYLA GÖLÜNDEKİ KAZA KORKUTTU
YAYLA GÖLÜNDEKİ KAZA KORKUTTU
İÇME SUYU SORUNUNA SONDAJLI ÖNLEM
İÇME SUYU SORUNUNA SONDAJLI ÖNLEM