DOKU YEREL EYLEM GRUBU TOPLANTISINA DAVET

DOKU YEREL EYLEM GRUBU TOPLANTISINA DAVET

AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen IPARD Programı kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Yerel Kalkınma Stratejilerinin Hazırlanmasına Teknik Destek Projesi kapsamında 8 Kasım Perşembe günü açılış toplantısı gerçekleştirilecek.

Reklam
05 Kasım 2018 - 16:35 - Güncelleme: 05 Kasım 2018 - 17:44

Toplantıya davet çağrısında şu  bilgilere yer verildi ;

DOKU YEREL EYLEM GRUBU AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILACAKTIR.

AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen IPARD Programı kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından “Yerel Kalkınma Stratejilerinin Hazırlanmasına Teknik Destek Projesi” yürütülmektedir. Proje Amasya,  Ankara, Çanakkale, Çorum, Denizli, Erzurum, Diyarbakır, Kastamonu, Manisa, Ordu, Samsun ve Şanlıurfa olmak üzere 12 IPARD illinde uygulanacaktır.

Proje ile LEADER yaklaşımı ile 12 ilde kurulmuş olan Yerel Eylem Grubu (YEG) derneklerinin Yerel Kalkınma Stratejilerinin (YKS) hazırlanması faaliyetleri desteklenecektir.

30 yılı aşkın süredir Avrupa Birliği ülkelerinde uygulanan LEADER yaklaşımı, sorunların masa başında tespit ve çözümünden ziyade yerel aktörlerin kalkınma sürecine dahil olmasını sağlayarak oluşturulan Yerel Kalkınma Stratejilerinin desteklemesi ile kırsal alanın sorunlarının çözümüne katkıda bulunacaktır.

Projede görev alan YKS hazırlama görevlileri, YKS hazırlama ekipleri ve YEG Yönetim kurulları, ilçemizde kamu kurumlarına, özel sektör temsilcilerine, meslek kuruluşlarına ve STK’lara ziyaretlerde bulunmaktadırlar.  YKS hazırlanması projesi kapsamında 08 Kasım 2018 tarihinde ilçemizde Güzelleştirme Düğün Salonunda saat 10:00 da  açılış toplantısı yapılacaktır.  Faaliyetler; muhtarlarla ve yerelde yaşayanlar ile anketler, yüz yüze görüşmeler,  odak grup toplantıları, alt grup toplantıları, öncelik belirleme toplantısı ve taslak YKS’nin tanıtılması toplantısı olarak devam edecektir. Proje programları kapsamında yapılacak açılış toplantısına kamudan, özel sektörden, STK’lardan, kadınlardan, gençlerden ve çiftçilerden katılım sağlaması önem arz etmektedir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ PARTİ'DE BULDANLI 4 İSME ÖNEMLİ GÖREV
İYİ PARTİ'DE BULDANLI 4 İSME ÖNEMLİ GÖREV
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI BİNLERCE BEĞENİ ALDI
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI BİNLERCE BEĞENİ ALDI