DÜĞÜNLERDE SİLAH ATMAYIN

DÜĞÜNLERDE SİLAH ATMAYIN

Denizli Valiliği, düğün, nişan, sünnet eğlencesi, kutlama gibi etkinliklerde silahlarıyla rastgele ateş açan magandalara karşı harekete geçti. Vali Karahan İmzasıyla düğünlerde silah atılmaması için yayımlanan genelgeyle önlemler sıralandı.

Reklam
02 Kasım 2018 - 15:49 - Güncelleme: 03 Kasım 2018 - 21:05

Genelge yayınlanan Valilik, açık alanda düğün, nişan, sünnet eğlencesi, kutlama,spor müsabakaları gibi etkinler yapacak kişilerden, havaya ateş açılmaması için taahhütname alınacağını ve organizasyonun yapılacağı yerde herkesin görebileceği yere "MUTLULUĞA KURŞUN SIKMA", HAYATI KARARTMA' yazılı afiş asılmasının zorunlu olacağını bildirdi.
Denizli Valisi Hasan Karahan tarafından yayımlanan genelgede düğün, nişan ve spor karşılaşmaları gibi etkinliklerde silahla havaya ateş açılması sonucu yaralanma ve ölümlerin önüne geçilmesine dikkat çekildi. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Organizasyon sahiplerine izin verilirken, organizasyonda silah kullanılmaması, havaya ateş açılmaması hususlarına ilişkin taahhütname alınacaktır. Bu tip organizasyonlarda davetli olarak bile bulunan kolluk görevlileri ihbar, tutanak altına almak ve müdahale yükümlülüklerini yerine getirmedikleri takdirde haklarında soruşturma açılacaktır. Muhtarlar bölgelerinde bu durumun olduğunu öğrendiklerinde kolluk birimlerine ihbarda bulunma yükümlülüklerini yerine getireceklerdir. Organizasyon sahipleri tarafından açık alanlarda yapılacak kutlamalarda farkındalık oluşturmak amacıyla 50x70 santimetre ebadında havaya ateş açılmaması ve silah kullanılmamasına yönelik hazırlanan ekteki afiş örnekleri temin edilerek tüm katılımcıların görebileceği şeklide organizasyon alanlarına asılacaktır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
65 YAŞ ÜZERİ VE 20 YAŞ ALTINA ANONSLU UYARI
65 YAŞ ÜZERİ VE 20 YAŞ ALTINA ANONSLU UYARI
BULDAN'DA BİN LİRALIK SOSYAL YARDIMLAR ÖDENMEYE BAŞLANDI
BULDAN'DA BİN LİRALIK SOSYAL YARDIMLAR ÖDENMEYE BAŞLANDI