EFEOĞLU ; TANITIM SORUNU YAŞIYORUZ

EFEOĞLU ; TANITIM SORUNU YAŞIYORUZ

Buldan’da tekstil işletmeciliği yapan Genç Efeoğlu tekstil’in sahibi Hale Kaymak Efeoğlu,”Buldan’da işletmecilerinin tanıtım sorunu yaşadığına dikkat çekerek “Buldan’a eskiden günde 10- 15 tur otobüsü geliyordu şimdilerde bu sayı bir otobüse kadar düştü”dedi.

Reklam
01 Ekim 2019 - 20:59

Hale Kaymak Efeoğlu yaptığı açıklamada“Buldan bezini üretiyoruz. Ülke geneli ve Dünyaca meşhur bir bez. Ürettiğimiz bezlerden yapılan her türlü ürünlerimiz kaliteli ve yüzde yüz pamuktur. Buldan bezinden yapılan giysilerde terletmez ve serin tutar. Özel olarak Buldan bezinin ipliğini hazırlarız.Önce büküm yapılır.Bu nedenle esnektir.Yüksek fire verir. Çok kaliteli boya kullanırız.Çok meşakkatli bir üretimle Buldan bürümcük bezini ortaya çıkarıyoruz”dedi.

1970’DEN BERİ İŞLEMECİLİK YAPIYORUZ

Hale Kaymak Efeoğlu ,İşlemeciliğin Ata –baba mesleği olduğunu belirterek şöyle dedi “Babam Mehmet Efeoğlu 1970’li yıllardan beridir bu mesleği yapıyordu.Bu meslek babadan oğla rahmetli eşim Halil Efeoğlu’ndan da bana geçti. Onların emanetini onurla başarıyla sürdürmeye gayret gösteriyorum. 23 tane tezgahımız 7 gün 24 saat çalışıyor. Buldan bezi ,koltuk örtüsü,çarşaf, giysiler  üretiyoruz.

Şu sıralar Trabzon-Rize –Ordu gibi Karadeniz vilayetlerine açıldık.Yöreye Araplar ve Azerbaycanlılar geliyor. Özellikle Araplar bizim pamuktan imal olan Buldan bezi ürünlerimizi çok beğeniyor. Arapların ve diğer yabancı turistlerin Buldan’a getirilmesi için çaba gösterilmesi gerekir “dedi

4 YIL ÖNCESİNE KADAR EV HANIMIYDIM

Hale Kaymak Efeoğlu “ 4 sene öncesine kadar ev hanımıydım .Zaman zaman rahmetli eşim Halil Efeoğlu’na yardımcı olmaya geliyordum. Onun yükünü hafifletiyordum. Daha sonra bizleri çok üzen eşimin vefatıyla işlerin başına geçtim. İşyerlerimizde bir işçi gibi çalışıyorum. Bir işçi gibi müşterilerime hizmetler veriyorum. Gelen müşteriler  benim patron olduğumu anlayamaz. Adeta işyerimin bir çalışanı gibiyim. Bu özelliğimi rahmetli eşim Halil Efeoğlu’ndan öğrendim. İşim, severek yapıyorum.

 YUKARI ÇARŞI CANLANDIRILSIN

Efeoğlu devamla “Buldan da işlemeciler denilince 14 mayıs caddesi akla geliyor. Gelenlerin uğrak yeri bu cadde. Ama bu cadde üzerinde olmayan, çok kaliteli ürünlerle piyasada hakimiyet kuran bizler  yukarı çarşı da bulunuyoruz. Bizim çarşı üzerinde  Belediye Kültür ve El Sanatları Merkezi var. Belediyemizin restorasyon çalışması yaptığı dükkanlar var. Bizim Çarşı caddesi hareketlendirilirse, Buldan ekonomisine çok büyük katkılar yaparız. Bu konuda Belediye başkanımız  güzel bir çalışma başlatsın, çarşımız hareketlensin.

TANITIM ŞART

Hale Kaymak Efeoğlu “Buldan da bulunan dokumacılık-işlemecilik-el sanatlarının mutlak surette medya da yer alması gerektiğini belirterek “Buldan’ımız gelişmesi, kalkınması üretimle,tanıtımla,satışla gerçekleşir.

Bin bir emekle ürettiğimiz ,çok değerli ve kaliteli işlemelerimiz ,tüm Türkiye’nin ve Dünya Ülkelerinin görmesini istiyoruz. Gelsinler görsünler. Alış veriş yapsınlar. Bizlerde Buldan ekonomisine katkılar yapalım Gazeteler, radyolar ve televizyonlarda  Buldan’ımızın her yönüyle tanıtımı yapılsın.Tüm Türkiye Buldan’ımızın tekstilin başkenti olduğunu öğrensin “dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • yusuf aysenur
    10 ay önce
    izmirde istambulda buldandandan ucuz aynı gelenek devam ediyor buldanlı buldanlıyı bitirdigi için her dükkanda ayrı fiyat tabiki olmaz buldan adamın ayagına git buldanda dükkanda 5 lira orda 4 lira neden sorusunu soralım bi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN AKIŞIK MEMLEKETİNİ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN AKIŞIK MEMLEKETİNİ ZİYARET ETTİ
ÇEVRECİLERDEN TEPKİ VAR
ÇEVRECİLERDEN TEPKİ VAR