FESTİVAL YÖRESEL YEMEK YARIŞMASI SONUÇLANDI

FESTİVAL YÖRESEL YEMEK YARIŞMASI SONUÇLANDI

19. Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Yöresel Yemek Yarışmasında Dereceye Girenler Belli Oldu.

29 Haziran 2019 - 14:53

Bu sene 28-29-30 Haziran tarihlerinde 19. düzenlenmekte olan Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali devam ediyor.

Nuri Akın Parkında (yukarı park) gerçekleştirilen programlarda mehteran takımı gösterisi ve yöresel yemek yarışması yapıldı.

Buldan Kaymakamı Murat Sarı, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik, Buldan Esnaf Odası Başkanı Nuri Ertekin, Buldan Belediyesi meclis üyeleri, daire amirleri ve vatandaşların katıldığı yarışmanın jüri üyeliklerini ise Ali Tunaboylu METAL öğretmenlerinden Dilara Duran Şahin, Ümran Berra Saruhan ve Ayşegül Keskinbalta yaptı.

Üç yarışmacının üç yöresel yiyecek ile katıldığı yarışmada birinci Mertcan Göktepe, ikincl Yusuf Sağ, üçüncü de Ayşin Avralıoğlu oldu.

Yarışmacılar balcan soğan, ekmek dolması, tarhana çorbası, göveç, saraylı tatlısı gibi yöresel yemeklerini sundular.

Dereceye girenlere altın ödüllerini İlçe Kaymakamı Murat Sarı, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki ve Buldan Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik verdi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇARESİZLER ÇARŞISI PANKART ASTI ÇÖZÜM BEKLİYOR
ÇARESİZLER ÇARŞISI PANKART ASTI ÇÖZÜM BEKLİYOR
AFAD EKİPLERİ BULDAN FESTİVALİNDE STANT AÇTI
AFAD EKİPLERİ BULDAN FESTİVALİNDE STANT AÇTI