GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİNDEN ANLAMLI HEDİYE

GÜZELLEŞTİRME DERNEĞİNDEN ANLAMLI HEDİYE

Buldan’ı Güzelleştirme ve Turizm Derneği Başkanlığı 4 Eylül Buldan’ın Kurtuluşu ve 30 Ağustos Zafer Bayramı haftası nedeniyle Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a Çıkmadan Önce Üzerine Giydiği Üniformanın Bulunduğu Fotoğrafını Hediye Etti.

Reklam
07 Eylül 2019 - 10:50

Samsun işgal kuvvetleri için önemli noktalardan biriydi. Stratejik bakımdan büyük öneme sahipti ve Karadeniz’den Orta Anadolu’ya açılan en rahat ve güvenilir bir kapıydı. İngilizler 9 Mart 1919 tarihinde Samsun’a askerî birlik çıkarmışlardı. Bu süreçle Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki önemli olaylardan biri Atatürk’ün Samsun’a ayak basışıdır. Türk Milleti Birinci Dünya Savaşı sonrasında kötüleşen koşullar içinde kurtuluş çareleri ararken büyük bir lider Mustafa Kemal Atatürk ortaya çıktı ve Samsun’a ayak basarak “Kurtuluş” yolunu açtı.

Bu bağlamda Buldan’ı Güzelleştirme ve Turizm Derneği Başkanlığı 4 Eylül Buldan’ın Kurtuluşu ve 30 Ağustos Zafer Bayramı haftası nedeniyle Mareşal Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a Çıkmadan Önce Üzerine Giydiği Üniformalı Fotoğrafının bulunduğu tabloyu İlçe Jandarma Komutanı Jandarma üsteğmen Fahrettin Özçoban, Buldan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Çetin Atalay ve Buldan Hakimi Tutku Sarı’ya hediye etti.

Hediyelerin takdimi sırasında Buldan’ı Güzelleştirme ve Turizm Derneği Başkanı Mehmet Yakın, yönetim kurulu üyeleri Osman Kayan ve Mustafa Mustak’da hazır bulundu.

İlçe Jandarma Komutanı Jandarma üsteğmen Fahrettin Özçoban, Buldan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Çetin Atalay ve Buldan Hakimi Tutku Sarı anlamlı hediye için Buldan’ı Güzelleştirme ve Turizm Derneği Başkanı Mehmet Yakın ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürlerini sundu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇAY-KAHVE ÜCRETLERİNE ZAM YAPILDI
ÇAY-KAHVE ÜCRETLERİNE ZAM YAPILDI
BULDAN'LI AKIŞIK İYİ PARTI İL BAŞKANI SEÇİLDİ
BULDAN'LI AKIŞIK İYİ PARTI İL BAŞKANI SEÇİLDİ