HASTANE’DE VATANDAŞLARA E-NABIZ ANLATILDI

HASTANE’DE VATANDAŞLARA E-NABIZ ANLATILDI

Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan “E-Nabız Sağlığınız İçin Varız” projesi kapsamında Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi Arif Cerit Hizmet Binasında hastane personeli tarafından stant kurularak vatandaşlar afiş ve broşürlerle E-Nabız konusunda bilgilendirildi ve isteyenlerin E-Nabız sistemine kayıt olması sağlandı.

09 Ağustos 2019 - 14:10

Kişinin tıbbi geçmişine tek bir yerden ulaşabildiği ve sağlık okuryazarlığını arttırmada rolü büyük olan E-Nabız Kişisel Sağlık Sistemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak adına Denizli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “E-Nabız Sağlığınız İçin Varız” projesi başlatıldı. Proje kapsamında İlde bulunan Kamu Hastanelerinde ve Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesinde stant kuruldu. Hasta, hasta yakınları, vatandaşlar ve sağlık çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği stantlarda afiş ve broşürler ile E-Nabız sistemi hakkında bilgilendirmelerde bulunularak isteyenlere E-Nabız Sistemine kayıtları yaptırıldı.


 

E-Nabız ile Hastalarımızın Tetkiklerini Yanında Taşımasına Gerek Kalmayacak

Servergazi Devlet Hastanesi’nde kurulan standı ziyaret eden İl Sağlık Müdürümüz Uz. Dr. Berna Öztürk, E-Nabız üzerinden vatandaşların, kişisel sağlık verilerini, tetkik ve tahlillerini tek bir yerde görebildiğini belirterek başlattıkları proje ile Denizli’de daha etkin ve gereksiz tahlillerin yapılmadığı bir sağlık takip farkındalığı oluşturmak istediklerini söyledi. Öztürk: “Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğümüz tarafından geliştirilen E-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi; vatandaşların tüm sağlık kayıtlarını tek bir platformda toplayan, zaman ve mekandan bağımsız olarak kolay, hızlı ve güvenilir şekilde erişimine ve kontrolüne sunan kişisel sağlık kaydı sistemidir. Vatandaşlarımız tüm sağlık bilgilerine buradan ulaşabildiği gibi herhangi bir hastanede istediği branşa muayene randevusu da alabilirler. Vatandaşlarımız ister cep telefonlarına indirerek ister bilgisayar üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve E-Devlet Şifresi ile giriş yaparak E-Nabız uygulamasını kullanabilirler. Müdürlük olarak Denizli’de E-Nabız kullanıcı sayısını arttırmak amacıyla başlattığımız “E-Nabız Sağlığınız İçin Varız” projesi ile istiyoruz ki vatandaşlarımız herhangi bir sağlık kuruluşuna gittiğinde elinde tetkiklerini taşımasın, E-Nabız üzerinden tüm işlemlerini görebilsin ve gerektiğinde eski tetkik ve tedavilerini ilgili hekime uygulama üzerinden gösterebilsin. Böylece hem daha kapsamlı ve etkin hem de gereksiz tetkiklerin önüne geçilen bir muayene süreci gerçekleşecektir. İnanıyorum ki Denizli’de kanser taramaları ve organ bağışı projelerimizde yakaladığımız başarıyı E-Nabız projemizde de yakalayacağız. Vatandaşlarımızı kendi sağlıklarını daha yakından takip edebilmeleri ve bilinçli sağlıklı bir toplum oluşturabilmek adına E-Nabız kullanmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YEŞİLKÖY OLMADI GÖZLER SERİNHİSAR MAÇINA ÇEVRİLDİ
YEŞİLKÖY OLMADI GÖZLER SERİNHİSAR MAÇINA ÇEVRİLDİ
İNTERNET GAZETECİLERİ FEDERASYONU KURULDU
İNTERNET GAZETECİLERİ FEDERASYONU KURULDU