İYİ PARTİ’DEN 29 EKİM MESAJI

İYİ PARTİ'DEN 29 EKİM MESAJI

İYİ Parti Buldan İlçe Teşkilatı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Vesilesiyle Mesaj Yayınladı.

Reklam
28 Ekim 2018 - 16:42 - Güncelleme: 28 Ekim 2018 - 17:14

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MİLYONLARCA ŞEHİT KANININ YANSIMASIDIR 

Türk soyunun Başbuğu Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak Türk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmıştır. Erzurum ve Sivas Kongrelerini  “Tek egemenlik var, o da milli egemenliktir. Milletin egemenliğini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” anlayışıyla toplamış ve 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak  ulusal Kurtuluş Savaşı’nı tek elden yönetmiş, yedi düvele kafa tutmuş, onlarla kavgaya tutuşmuş ve en sonunda hak ettiği büyük bir zafer kazanmıştır.

Bu önemli zafer kendiliğinden gelmemiştir. Efeler, dadaşlar, seymenler kendi bölgelerinde; kahraman Türk ordusu da İnönü’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da cansiperane mücadelesiyle eze eze vatanımızı düşmanlardan temizlemiştir. Tesirleri tüm dünyada büyük yankı uyandıran Türk’ün Kurtuluş Mücadelesi birçok mazlum millete de örnek olmuştur. Bu mücadele sonunda ecdadımız heyecanını ve gücünü asil Türk milletinden alarak 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’i ilan etmiştir. 

29 Ekim 1923 tarihinde alınan son ve kesin milli bir kararla Türk milletinin bundan sonra hiç kimsenin tutsağı olmayacağı, mukadderatına kendisinin hakim olacağı, tereddüte mahal bırakmayacak bir şekilde açıklanmıştır. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatı Türk ve Türkçülerdir . Toprak bütünlüğümüzü, devletimizin ve milletimizin bölünmezliğini hedef alan hainlere karşı biz her zaman burada olacağız. Bizler  atalarımızdan aldığımız feyiz ile Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bekasının her platformda savunucusu olacağız.

Türkçülüğün  fikir babası olarak kabul ettiğimiz Ziya Gökalp’in:

“Deme bana  Oğuz, Kayı, İlhanlı... 

Türk'üm, bu ad her unvandan üstündür... 

Yoktur Azer, Kırgız, Özbek, Kazanlı, 

Türk milleti bir bölünmez bütündür... “

Sözlerinin şuuruyla hareket eden bizler  ülkemiz üzerinde oyun oynamaya kalkışan her türlü hainlere karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Türk milletimizin bir bütün olduğunu tüm dünyaya haykıracak ve Türk milletinin kardeşlik hukukuna sahip çıkacağız. 

Türk milleti için bir dönüm noktası olan bu tarihin 95. yıl dönümünde büyük ve necip Türk milletinin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurucu kahramanları ve şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyor, hepsine Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.

VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN 

NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

                                        BULDAN İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANI

                                                      Mehmet TUĞRUL

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
65 YAŞ ÜZERİ VE 20 YAŞ ALTINA ANONSLU UYARI
65 YAŞ ÜZERİ VE 20 YAŞ ALTINA ANONSLU UYARI
BULDAN'DA BİN LİRALIK SOSYAL YARDIMLAR ÖDENMEYE BAŞLANDI
BULDAN'DA BİN LİRALIK SOSYAL YARDIMLAR ÖDENMEYE BAŞLANDI