KADIKÖYLÜ ÖĞRENCİLER KLASİK MÜZİK DENEYİMİ YAŞADI

KADIKÖYLÜ ÖĞRENCİLER KLASİK MÜZİK DENEYİMİ YAŞADI

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçılarından oluşan Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu, İlçemiz Kadıköy ilk ve ortaokul öğrencilerine konser verdi.

Reklam
23 Mayıs 2019 - 11:34 - Güncelleme: 23 Mayıs 2019 - 11:43

Konser sırasında klasik müzik ve enstrümanlarıyla ile tanışan bazı öğrenciler,  sahneye gelerek keman, viyola ve viyolonseli çalmaya çalışarak farklı deneyimler yaşadı.

 “Onlar bize gelmiyorsa biz onlara gideriz” sloganı ile il il gezerek öğrencilere klasik ve çok sesli müzikle tanıştıran  Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu’nun  dört gönüllü sanatçısı,  Kadıköylü öğrencileri ile buluştu.

Etkinliğe, Kadıköy İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin yanı sıra Buldan Belediye Başkan Vekili Musa Çetinel, Buldan Belediyesi Kültür Hizmetleri Müdürü Okan Çiftçi, Belediye Meclis Üyesi Aysel Mustak, Okul Müdürü Muhammed Cem Aktaş ve öğretmenler katıldı.

Vivaldi’nin Dört Mevsim adlı eseriyle konsere başlayan topluluk, seslendirdikleri  Beethoven gibi ünlü sanatçılarının eserlerinin yanı sıra “Daha Dün Annemizin Kolları’nda Yaşarken”,  Aşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım” gibi eserleri de dinleyicilere sundu.  

Konseri İzmir Marşı ile sonlandıran Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu, daha önce hiç eline almamış olmasına rağmen keman, viyola, viyolonsel çalmayı hayal eden öğrencileri sahneye davet ederek Keman, viyola ve viyolonseli ilk kez dokunma ve çalmaya çalışma fırsatı verdiler.

Öğrenciler yaşadıkları deneyimle büyük mutluluk ve tecrübe yaşarken konser protokol üyeleri ve öğrencilerin Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğuna teşekkür etmeleriyle sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
65 YAŞ ÜZERİ VE 20 YAŞ ALTINA ANONSLU UYARI
65 YAŞ ÜZERİ VE 20 YAŞ ALTINA ANONSLU UYARI
BULDAN'DA BİN LİRALIK SOSYAL YARDIMLAR ÖDENMEYE BAŞLANDI
BULDAN'DA BİN LİRALIK SOSYAL YARDIMLAR ÖDENMEYE BAŞLANDI