KAYMAKAMLIK, BELEDİYE, SİYASİLER VE HAYIRSEVERLERDEN DESTEK VAR

KAYMAKAMLIK, BELEDİYE, SİYASİLER VE HAYIRSEVERLERDEN DESTEK VAR

Buldan Kaymakamlığı, Buldan Belediyesi, Siyasi Partiler ve Hayırsever Vatandaşlardan Türlübey Mahallesinde Evi Yanan Demir Ailesine Destek Geldi. Aileye Kalacak Yer, Eşyalar ve Gıda Desteği Yapıldı.

Reklam
10 Haziran 2019 - 16:55

Geçtiğimiz Cuma günü İlçemiz Türlübey mahallesinde meydana gelen  yangında fabrika işçisi Hasan Demir’e ait ev tamam yanarak kullanılamaz hale geldi. Evsiz kalan aileye Buldan Kaymakamlığı, Buldan Belediyesi, Siyasi Partiler ve hayırsever vatandaşlar tarafından yardım eli uzanarak yaraları sarılmaya başlandı.

Demir ailesine Buldan Kaymakamlığı tarafından Türlübey mahallesinde bulunan sağlık ocağı temin edilerek aile sağlık ocağına yerleştirildi. Sağlık ocağının Buldan Belediyesi ekiplerince temizlenip düzenlenmesinin ardından sağlık ocağına yerleşen aileye beyaz eşya, halı gibi bazı temel eşyalar temin edildi. Eşyalarla birlikte aileye gıda yardımında da bulunuldu.

Yangın sonrası Buldanlı bir öğretmen sosyal medyadan ünlü sanatçı Haluk Levent’e ulaşmış Levent’te aileye destek için yardım kuruluşu olan AHBAP platformuna yardım çağrısında bulunmuştu.

Hasan Demir yardımlar sonrası yaralarının bir nebzede olsa sarıldığını belirterek Buldan Kaymakamlığı, Buldan Belediyesi, siyasi parti temsilcileri ve hayırsever vatandaşlara desteklerinde dolayı teşekkür etti.

Demir ailesinin eksiklerinin devam ettiği bildirilirken ailenin yanan evinin yeniden yapılmaya başlanacağı ve bununla ilgili de gerekli girişimlerin sürdüğü belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAYLA GÖLÜNDEKİ KAZA KORKUTTU
YAYLA GÖLÜNDEKİ KAZA KORKUTTU
İÇME SUYU SORUNUNA SONDAJLI ÖNLEM
İÇME SUYU SORUNUNA SONDAJLI ÖNLEM