KÖLGESİZ ÇİFTİ ÇOK ÖZEL ANLARA TANIKLIK ETTİ

KÖLGESİZ ÇİFTİ ÇOK ÖZEL ANLARA TANIKLIK ETTİ

İstanbul’da avukatlık yapan Buldanlı hemşehrilerimiz Alaiddin Kölgesiz ve eşi Ayşegül Kölgesiz Kenya Masai Mara’da yırtıcılar için bulunmaz ziyafet anlamına gelen göç için Kenya’ya gitti.

Reklam
06 Ekim 2019 - 13:00 - Güncelleme: 06 Ekim 2019 - 15:10

Kenya’da antilopların büyük göçünden, aslanların yaşamlarına, leş yiyen akbabalardan, yöre insanının yaşantısına dair belgeselleri aratmayan birçok ekosistem döngüsüne tanıklık eden Kölgesiz çiftinin çektikleri görüntüler böylesi belgesellerde yok dedirtti.İstanbul’da yaşayan Buldan’ın renkli isimlerinden Avukat Alaiddin Kölgesiz kendisi gibi avukat olan eşi Ayşegül Kölgesiz ile Kenya’ya giderek safariye katıldı. Yılın bu mevsimi daha verimli topraklara ulaşmak için milyonlarca antilobun aynı anda başlattığı büyük göçe tanıklık eden Kölgesiz çiftinin kameraları sürekli çekimdeydi.


Yırtıcılar için büyük ziyafet anlamına gelen büyüleyici göçün hemen hemen her anına tanıklık eden Kölgesiz çiftinin çektiği görüntüler, profesyonel belgeselleri aratmadı. Bir tarafta vahşi dünyanın yırtıcıları aslanlar, leoparlar, timsahlar, diğer tarafta antiloplar, zebralar ve gergedanlar olmak üzere bir çok vahşi hayvanı yakından görüntüleme şansı yakalayan Kölgesiz çifti, çektiği görüntüleri sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaşmayı ihmal etmedi.


Antilopların belgesellere konu olan timsahlarla dolu nehirden geçiş maceralarını da görüntülemeyi başaran Kölgesiz çiftinin tanık olduğu anlar ilgiyle takip edildi. Bölgedeki köyleri de gezen çiftin yerel kıyafetlerle renkli görüntülere sahne olan gezisi sırasında Afrikalı çocukların ilgisi görülmeye değerdi. Siyahi çocukların cana yakınlığı gözlerden kaçmadı.

Kölgesiz ailesinin ziyaret ettiği yerlerin UNESCO tarafından koruma altına alınmış dünya kültür mirası sayılan değerler olduğu, Kenya'daki koruma altına alınan doğal parklarında uluslararası koruma altında olduğu belirtildi.

Kölgesiz çifti Kenya gezisinin ardından İstanbul’a döndü.

Haberin Videosu İçin Tıklayınız https://youtu.be/-serVlgKoQU

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GOL KRALI TOKDEMİR BULDAN'IN GURURU OLDU
GOL KRALI TOKDEMİR BULDAN'IN GURURU OLDU
CHP KADIN KOLLARI BAŞKANI BAŞİŞÇİ OLDU
CHP KADIN KOLLARI BAŞKANI BAŞİŞÇİ OLDU