KÜFÜRLÜ VİDEO FENERBULLDAN İLE YEŞİL CEPHEYİ KARŞI KARŞIYA...

KÜFÜRLÜ VİDEO FENERBULLDAN İLE YEŞİL CEPHEYİ KARŞI KARŞIYA GETİRDİ

Bu akşam Denizli’de oynanan ve Fenerbahçe’nin Denizlispor karşısında 1-2 galip geldiği karşılaşma sonrasında bir grup Denizlispor taraftarı Buldan’a gelerek FenerBulldan Grubunu protesto etti. Polisin araya girmesiyle Denizlisporlu taraftarlar Buldan’dan ayrıldı.

Reklam
21 Ekim 2019 - 00:34 - Güncelleme: 21 Ekim 2019 - 00:37

İnternete düşen ve Denizli’ye gelen Fenerbahçe otobüsünün önünde bir grup Fenerbahçe taraftarının Denizli’nin aleyhine Denizli’nin a….s... diye küfürlü tezahürat yapması ve tezahüratın devamında da Fener Buldan burada dimdik ayakta tezahüratının yapılması, Fenerbahçe’yi karşılamaya giden FenerBulldan grubu taraftarlarının sosyal medyada tepki görmesine neden oldu.

Video’nun yanlış anlaşıldığını ve FenerBulldan’a mal edilmeye çalışıldığını belirten Fener Buldan Grubu sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamada şu ifadelere yer verdiler ; Fenerbulldan ailesinden duyuru!!! Bugün sosyal medya da gezen küfürlü videoda Denizli’nin çevre il ve ilçelerinden gelen Taraftarlarında bulunduğu aşikardır.Münferit taraftarların küfürlü tezahürat yaptığı sırada fenerbulldan grubuda ‘’fenerbulldan burada dimdik ayakta ‘’tezahüratı yapıyordu Bizlerinde Anneleri babaları eşleri ve çocukları Denizlili. Fener Buldan ailesi olarak Denizlispor’a,taraftarlarına herhangi bir şekilde küfürlü tezahürat yapılmamıştır.

Bizler memleketimiz Denizliye, Denizlispor’a yapılan her türlü küfürlü tezahürata karşıyız Sosyal medyada dolaşan küfürlü söylemler kesinlikle fenerbulldan ailesine ait değildir.
kamuoyuna saygıyla sunarız.

Yeşil Cephe tarafından sosyal medya hesabından da şu açıklama yapıldı , ” Bu Utanç Videosunu Denizli Kamuoyunun Vicdanına Bırakıyoruz! Pazar günü şehrimizde oynanacak olan maç için şehrimize gelen Fenerbahçe kafilesini Çardak Havalimanı’nda karşılamak isteyen bir grup, şehrimize açıkça hakaret ederek küfürler savurmuştur. Hafta içinde bizlerle temasa geçen İstanbul takımının sempatizanları, Fatih Ağabeyimizin resmini tribünlerine asmak istediklerini söyleyip dostluk mesajları vermeye çalıştılar. Daha sonrasında bugün için hem spor şube bürosu temsilcileri, hem İstanbul Kadıköy takımının sempatizanları olay çıkmaması için bizlere ulaştılar. Bizler de gerekli saygı çerçevesinde olduğu sürece herhangi bir problem yaşanmayacağını belirttik. Bu konuda hem üyelerimizi, hem renktaşlarımızı dikkatli olmaya davet ettik.
800 yıldır yaşadığımız bu kadim topraklarda doğan, yaşayan, ekmeğini yiyen bu insanların yaptıklarını tanımlayacak söz bulamıyoruz. Peki şimdi ne yapılmasını istiyoruz!
Öncelikli olarak şehrimiz sınırları içinde Denizli’mize küfür eden bu kişilerin tek tek tespit edilmesini ve gerekli işlemlerin yapılmasını talep ediyoruz. Denizli Valiliği ve Denizlispor Kulübümüz başta olmak üzere şehrimiz kurumlarının ve taraftar derneklerinin bu konuda kamuoyu yaratarak gündem oluşturmalarını, şehrimize yapılan bu saldırıyı protesto etmelerini istiyoruz. Şimdilik bu kadar! ”  dediler.

Denizlispor Fenerbahçe müsabakasının ardından ise bir grup Denizlispor taraftarı Buldan’a gelerek Fenerbahçelilerin maç izlediği kıraathanenin önünde toplandı. Sözlü atışmaların yaşandığı olaya Buldan emniyet birimi müdahale etti. Buldan emniyetinin araya girmesiyle taraflar dağıldı.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HEDEF SIFIR ATIK
HEDEF SIFIR ATIK
İYİ PARTİ'DE YOLDAŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI
İYİ PARTİ'DE YOLDAŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI