MAHALLELLİ TEZ ZAMANDA ÇÖZÜM BEKLİYOR
Reklam

MAHALLELLİ TEZ ZAMANDA ÇÖZÜM BEKLİYOR

Buldan Karşıyaka Mahallesi Çamlık Caddesi 4. Çıkmaz Sokakta Bulunan Bir Ev Her An Yıkılma Tehlikesiyle Karşı Karşıya Olmasına Rağmen Uzayan ve Neticelenemeyen Prosedürler ve Gerekli Tedbirlerin Alınmaması Sebebiyle Tehlike Saçıyor.

Reklam
Reklam
23 Eylül 2018 - 22:24 - Güncelleme: 23 Eylül 2018 - 22:33

1 ay öncesinde de bir kısmı çöktüğü belirtilen ev için mahalle halkı birine zarar gelmeden çözüm bekliyor.

Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan çıkmaz sokak sakinlerinden Hasan Çankır ; “sit alanındaki bu evin bir ay önce kadar bir kısmı büyük gürültüyle çöktü. Bizler evimize girip çıkarken, çocuklarımızı okula ve sokağa gönderirken büyük korku yaşıyoruz. Evin etrafında önlemde alınmıyor. Tamamen Allah koruyor. Her an üzerimize yıkılacak korkusuyla yaşıyoruz. Hayatlarımız söz konusu. Zamanında Buldan Belediyesinden arkadaşlar geldi fotoğraflarını çekti yazışmalar yapıldı ama bir sonuç çıkmadı. Ne zamana kadar yazışmalar sürecek. Bizler mahalle sakinleri olarak birileri ölmeden bir şeyler yapılsın istiyoruz. Evimize gelen misafirler olsun mahalleye gelip evi gören kişiler olsun hayretler içerisinde kalıyor. Bize siz bu sokakta nasıl yaşıyorsunuz diyorlar. Evin olduğu yere arabalar bile girmek istemiyor. Yetkililerimizden bir an önce duruma el atmalarını gerekli önlemleri alarak bu sorunu çözmelerini istiyoruz”.

Konuyla ilgili görüşünü aldığımız Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Ali Onat ise şu açıklamaları yaptı ; “Mahalle sakinleri için büyük tehlike arz eden sit konumunda olan ev ile ilgili gerekli mücadeleyi sürdürüyoruz. Buldan Belediyesi Aydın anıtlar kuruluna yazı yazdı kurumlar gerekli yazışmaları yapıyorlar fakat bu evin 18 civarı mirasçısı olması sebebiyle çözüme kavuşturulamıyor. Umuyoruz ki bir an evvel bir çözüm bulunacaktır” dedi.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BULDAN'IN MEYELE GİRİŞİ TRAFİĞE AÇILIYOR
BULDAN'IN MEYELE GİRİŞİ TRAFİĞE AÇILIYOR
BAYRAMDA BULDAN SOKAKLARI BOŞ KALDI
BAYRAMDA BULDAN SOKAKLARI BOŞ KALDI