MERKEZEFENDİ’NİN MEMLEKETİNDE GELENEK DEVAM EDİYOR

MERKEZEFENDİ'NİN MEMLEKETİNDE GELENEK DEVAM EDİYOR

Merkezefendi'nin doğup büyüdüğü Mahalle(köy) olan Sarımahmutlu'da geleneksel yağmur ve şükür duası bu sene 5 Mayıs'ta gerçekleşecek.

Reklam
02 Mayıs 2019 - 21:43 - Güncelleme: 02 Mayıs 2019 - 22:07

Her yıl geleneksel olarak Sarımahmutlu mahallesi kocagöl yaylasında Sarımahmutlu kültür derneği, hayırseverler,mahalle sakinleri ve birçok vatandaşın katkısıyla gerçekleştirilen kocagöl yağmur ve şükür duası ramazan ayı öncesi 5 Mayıs'ta gerçekleşecek.

Asıl adı Müslihiddin Ebu Taki Musa bin Mustafa bin Kılıç; 15. ve 16.yy ‘a damgasını vurmuş ilim, fıkıh ve tıp alanlarında çok sayıda öğrenci yetiştirmiş ünlü bir İslam âlimi Kanuni Sultan Süleyman ile harbe gitmiş gazi de olan mesir macunun mucidi Merkez Efendi'nin dünyaya geldiği köy yağmur ve şükür duası için hazırlıklarını tamamladı. 

Kazanlar dolusu yemeklerin piştiği piknik havasında geçen kocagöl yağmur ve şükür duasına her sene olduğu gibi bu sene de çok sayıda kişinin katılması bekleniyor.

Tertip komitesi 5 Mayıs Pazar günü Sarımahmutlu Kocagöl Yaylasında gerçekleşecek olan programa herkesi beklediklerini belirttiler.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ PARTİ'DE BULDANLI 4 İSME ÖNEMLİ GÖREV
İYİ PARTİ'DE BULDANLI 4 İSME ÖNEMLİ GÖREV
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI BİNLERCE BEĞENİ ALDI
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI BİNLERCE BEĞENİ ALDI