MÜFTÜLÜKTEN HAFTANIN 7 GÜNÜ DİN BİLGİSİ

MÜFTÜLÜKTEN HAFTANIN 7 GÜNÜ DİN BİLGİSİ

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Buldan Müftülüğü koordinatörlüğünde vatandaşların ilmi bilgilerinin arıtılması amacıyla haftanın 7 günü her yaşa uygun etkinlikler gerçekleştirilmekte.

Reklam
17 Kasım 2018 - 16:53 - Güncelleme: 17 Kasım 2018 - 16:58

Bu bağlamda kurulan Buldan Müftülüğü İlçe Gençlik Koordinatörlüğünce haftanın 7 günü çeşitli çalışmalar yürütülmekte.

Konuyla ilgili açıklama yapan Din görevlisi İbrahim Yıldız ; “Diyanet İşleri Başkanlığımız, İlçe Müftlüğümüz ve İlçe Gençlik Koordinatörlüğü ve din görevlilerimizle birlikte haftanın yedi günü dolu dolu bir program yaptık. Halkımızın ilmi bilgilerinin artırılması , taleplerinin karşılanması ve gençlerimizin ahlaki seviyelerinin yükselmesi gibi birçok konuda çalışmalar yaptık.

Bu bağlamda Pazartesi akşamı 20.00-22.00 saatleri arasında İlçe müftümüz tarafından Kuran-ı Kerim tefsiri Salı günü İlmihal sohbeti, Çarşamba günü vaizlerin müftülerin katılımıyla haftalık sohbet, Perşembe günü Peygamber Efendimizin Hadisi Şerifleri, Cuma akşamı gençlerle baş başa programı, Pazar günü 8. sınıf öğrencilerine LYS sınavına katkı sağlamak için Matematik ve İngilizce kursları verilmekte. Ayrıca iki haftada bir Akca Caminde Cumartesi sabah namazı buluşması ve kahvaltı ikramı yapılmaktadır. Bu programların devamlılık kazanması için herkesi bekliyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAYLA GÖLÜNDEKİ KAZA KORKUTTU
YAYLA GÖLÜNDEKİ KAZA KORKUTTU
İÇME SUYU SORUNUNA SONDAJLI ÖNLEM
İÇME SUYU SORUNUNA SONDAJLI ÖNLEM