MUHARREM İNCE’NİN İDDİALARI BULDAN’A TAŞINDI

MUHARREM İNCE'NİN İDDİALARI BULDAN'A TAŞINDI

Bir süredir Ülke Gündemini Meşgul Eden Cumhurbaşkanlığı Külliyesine Gittiği İddia Edilen CHP'li Tartışmaları, Muharrem İnce'nin Son Açıklamasıyla Farklı Bir Boyut Kazandı.

Reklam
26 Kasım 2019 - 22:35 - Güncelleme: 26 Kasım 2019 - 23:04

Beştepe'ye giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü ileri sürülen CHP'li' tartışması, her geçen gün farklı açıklamalarla alevlenirken 'Beştepe'ye giden isim' olarak gündeme gelen CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce iddiaları yalanlamıştı. CHP içindeki çeteyi işaret eden İnce, "Bu iş kurultaya yönelik mi bilemem. Bunu en iyi komployu kuranlar bilir. Evet ben genel merkezdeki bir çeteden bahsettim. Onlar kendini biliyorlar. Yazın aynı teknede tatil yaptılar" açıklamasını yapmıştı.Bu açıklama konunun bir tarafından Buldan'a bağlanmasına sebep oldu.

Konunun Buldan'a bağlanması ise İnce'nin bahsettiği teknenin merhum hayırsever iş adamı hemşehrimiz Ali Tunaboylu'nun oğlu Ahmet Tunaboylu'ya ait olmasıyla ortaya çıktı.

İnce'nin bu açıklamasının ardından, yeni bir tartışma başladı.

Söz konusu teknede CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ve CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ile Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk'ün, Çeşme'de bir iş insanına ait teknede buluştuğu iddiaları ortaya atıldı. Bu üç ismin, tekstilci Ahmet Tunaboylu'na ait olan 'Sea Whisper' isimli teknede buluştukları, ardından Çeşme'deki Altın Yunus Oteli'nden Dalyan'a geçtikleri, CHP'li Meclis Üyesi Mehmet Aksu'ya ait bir restoranda yemek yedikleri ve toplantı yaptıkları ileri sürüldü.

Hemşehrimiz İşadamı Ahmet Tunaboylu Açıklama Yaptı

2006 model, Cranchi 480 fly marka teknenin sahibi Ahmet Tunaboylu, DHA'ya yaptığı açıklamada, olay günü orada olmadığını, İzmir'de olduğunu belirtti.

Tunaboylu, "Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran arkadaşımız bizim. Benim teknenin kaptanına gelip, Altın Yunus Oteli'nden, Dalyan'da 'Cevat'ın Yeri' isimli mekana kadar kendilerini bırakmalarını istedi.

Kaptan Tolga Pamir de bırakmış. Tolga Pamir sadece götürmüş ve bırakmış. Belediye Başkanı benim arkadaşım olduğu için götürmüş. Tekne benim evet, sadece Altın Yunus'tan Dalyan'a götürmüş. 15 dakikalık mesafe. Ben İzmir'deyim, tekne Çeşme'de. Mayıs ayında ne işim var benim. Kaptanım Tolga Pamir, götürmüş, bırakmış. Benim arkadaşım olduğu için bırakmış, yoksa bırakmaz" dedi.

BULDAN'IN HAYIRLARLA YAD ETTİĞİ MERHUM Ali TUNABOYLU:

10.08.1931 yılında Denizli’nin Buldan ilçesinde doğan hayırsever işadamı Ali Tunaboylu, Cemile hanım ve Ahmet bey’in oğludur. İlköğretimini Buldan 4 Eylül okulunda tamamlamıştır. 12 yaşında Buldan’dan çıraklık hayata atılan değerli büyüğümüz, 18 yaşında İstanbul’a gelmiş ve Mahmutpaşa’da 3 yıl yaşamıştır. Askerliğini Konya’da yapan Ali TUNABOYLU 1957-1961 yılları arasında Buldan’da yaşamıştır. 1957 yılında Ünsal Hanım’la evlenip 1958 yılında ilk oğlu Ahmet Bey’i kucağına almıştır.

Gençliğinde kendisine çizdiği yolu belirlemiş azminden ve çalışkanlığından ödün vermemiş Ali Tunaboylu’yu çevresi ve yakınları  hayır severliliği ile tanıdı. Buldan’da yaptırmış olduğu " Ali Tunaboylu Anadolu Lisesi, Ali Tunaboylu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ali Tunaboylu METAL öğrenci yurdundan sonra İstanbul’da ki Heybeliada " Göğüs Hastalıkları Hastanesi", İzmir’de " Tepecik Göğüs Hastalıkları Hastanesinin " dört duvarı kalmış şekilde A’dan Z’ ye restoresini yaptırmıştır.2017 yılında 86 yaşında hayata gözlerini yuman Ali Tunaboylu ticari faaliyetlerini oğulları Ahmet ve Ünal Tunaboylu'ya devretmiştir.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ PARTİ'DE BULDANLI 4 İSME ÖNEMLİ GÖREV
İYİ PARTİ'DE BULDANLI 4 İSME ÖNEMLİ GÖREV
KOOPERATİFİN DÜKKANLARI KİRAYA VERİLECEK
KOOPERATİFİN DÜKKANLARI KİRAYA VERİLECEK