MUHTAR YEŞİLDAĞ SORULARIMIZI YANITLADI

MUHTAR YEŞİLDAĞ SORULARIMIZI YANITLADI

Gazetemizin Muhtarlara ayırdığı köşenin bu sayıdaki konuğu 450 nüfuslu ve 400 seçmenli Helvacılar Mahallesi Muhtarı Selahattin Yeşildağ oldu.

Reklam
11 Şubat 2019 - 22:15 - Güncelleme: 12 Şubat 2019 - 22:20

Gazetemizin muhtarlar köşesinin bu sayıdaki konuğu Helvacılar Mahallesinin tecrübeli muhtarı Selahattin Yeşildağ oldu. Gazetemiz yazı işleri müdürü Salih Kıyak sordu muhtar Yeşildağ yanıtladı.

SORU : Kendiniz hakkında bilgi verir misiniz ? Selahattin Yeşildağ nasıl biridir ?

CEVAP :  1970 yılında Buldan’da doğdum. Öğrenimimi Zafer İ.Ö.O. da bitirdim. 2 erkek çocuk babasıyım ve dokumacılıkla uğraşıyorum. Siyasi parti ve çeşitli derneklerde üyelik ve yöneticilik yaptım. Yeni Asır, Sabah, Bugün gazetelerinin Buldan muhabirlikleri görevinde bulundum. İki dönemdir Helvacılar Mahallesinde muhtarlık görevi yürütmekteyim.

SORU :  Muhtarlık görevine ne zaman başladınız ve ne kadar süredir Muhtarlık görevi yapmaktasınız ?

CEVAP : Mart 2009 ve Mart 2014 yerel seçimlerinde aday oldum ve muhtarlık görevi yapmaktayım.

SORU : Muhtarlık sürenizce yapmış olduğunuz çalışmaları anlatır mısınız ?

CEVAP : Mahallemde bulunan ve 1944 yılında yapılan su şebekesi alt yapısını iki sokak hariç 12 adet sokakta yenileme çalışması, 16 sokaktan 14 sokakta üst yapı döşeme ve beton atma çalışması, topdamı aile çay bahçesine spor aletleri ve oyuncak konması çalışması ve yine topdamı aile çay bahçesinin yanına yayla bölgesinden 4 km. mesafeden vatandaşların yararlanması için tatlı su getirilmesi, şanlı Türk bayrağı direğinin dikilmesi, tekke yolunun 2 kez stabilize edilmesi ve taş döşeme yapılması, önceki dönem belediyenin hesaplamalarına göre önceki dönem mahallemize 6.500 m2 taş döşenmesi,  bu dönem 10.000 m2 taş döşenmesi, Kesikbaş, Aycılar, Topdamı ve Hasansuyu sokaklarına taş duvar yapımları, tekke bağlarına 2 km. yol açılması gibi çalışmaları gerçekleştirdim.

SORU : Başarılı bir muhtar olmanın yolunu nasıl izah edersiniz ? Nasıl bir yol izleyerek halkın sevgisi kazanılabilir. Bu konuda en çok dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

CEVAP : Vatandaşlarla diyalog, iş takibi ve yapabilme, kabiliyet, güvenilirlik, halkın sevincinde ve üzüntüsünde yanında olabilmek.

SORU : Muhtarlık döneminde karşılaştığınız ilginç anılarınız oldu mu ? Olduysa anlatır mısınız ?

CEVAP : Olmadı.

SORU : 31.03.2019 yerel seçimlerinde tekrar aday olacak mısınız ? Aday olup seçildiğiniz takdirde hedefleriniz ve projeleriniz neler olacak ?

CEVAP : 31/03/2019 muhtarlık seçimlerinde aday olacağım. Huzur evi yapılması, sosyal etkinlikleri için 300,400 kişilik üstü kapalı tesis kazandırmak.

SORU : Mahallenizin çözüme kavuşamayan bir sorunu var mı ? Bununla ilgili yetkili mercilerden talebiniz ve iletmek istedikleriniz nelerdir ?

CEVAP : Yok.

SORU : Mahalleniz için en büyük hayaliniz nedir ?

CEVAP : Buldan evlerinin turizme kazandırılması ve mahallemizde bulunan tarihi ve tescilli evlerin tamiratı yapılarak ev pansiyonculuğunun geliştirilmesi ve Topdamı aile çay bahçesinin günümüz şatlarında peyzaj düzenlemesinin yapılması.

SORU : Sizce Buldan’ın en büyük sorunu nedir ve nasıl çözülebilir ?

CEVAP : İş sahalarının geliştirilmesi, organize sanayi bölgesi statüsü kazandırılması, tarım alanlarının yöreye göre kontrollü ve bilinçli tarım ve hayvancılık yapılması, turizmin canlandırılması.

SORU : Muhtarlık görevinizi yerine getirirken ne tür zorluklarla karşılaşıyorsunuz örneklerle açıklar mısınız?

CEVAP : Herhangi bir zorluk yaşamadım.

SORU : Muhtarlık görevinizin dışında gününüz nasıl geçiyor, diğer uğraş alanlarınız nelerdir?

CEVAP : Mahallemde bulunuyorum, dokumacılıkla uğraşıyorum, ziyaretlerde bulunuyorum.

SORU : Buldan Doğuş Gazetesi okurları ile paylaşmak istediğiniz bir şey var mı ? Gazetemiz hakkında düşünceleriniz nelerdir ?

CEVAP : Doğuş gazetesini takip ediyorum, anlatmama gerek yok halkın gönlünde ve tam içinde tarafsız yayıncılık sürdürüyor.

SORU : Son olarak belirtmek istedikleriniz nelerdir ?

CEVAP : Her şey mahallemiz ve Buldan’ımız için. Sağlık mutluluk ve bol kazançlar dileğimle.

 

REKLAM

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ PARTİ'DE BULDANLI 4 İSME ÖNEMLİ GÖREV
İYİ PARTİ'DE BULDANLI 4 İSME ÖNEMLİ GÖREV
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI BİNLERCE BEĞENİ ALDI
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI BİNLERCE BEĞENİ ALDI