PAZAR YERİ BİNASI DÜZENLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

PAZAR YERİ BİNASI DÜZENLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

İlçemize dönemin Belediye Başkanı Mustafa Fahri Şevik tarafından kapalı pazar yeri maksatlı yapılan bina mevcut Belediye Başkanı Mustafa Gülbay'ın projesiyle düzenlenerek daha modern hale getirilecek.

Reklam
15 Kasım 2018 - 20:21 - Güncelleme: 16 Kasım 2018 - 19:01

İlçemiz pazar yerinde bulunan bina Buldan Belediyesi tarafından hazırlanan proje ile yapılacak düzenlemelerle daha modern hale getirilerek kapalı pazar yeri olarak kullanılacak.

Buldan Cumhuriyet mahallesi pazar yerinde önceki dönem Belediye Başkanı, şuan da ise MHP Buldan Belediye Başkanı adayı Mustafa Fahri şevik tarafından yaptırılan ve tam olarak kapalı pazaryeri olarak hizmet veremeyerek peynir pazarı ve dükkanların bulunduğu 3.136 m2’lik bina yeniden elden geçirilecek.

Bugün kurdele kesimi ve törenle başlatılan çalışmalar sonucunda 1. Katı uzay çatı sistemi ile kapanacak ve bu kat tamamen pazaryeri olarak kullanılacak. 
Buldan pazarının kurulduğu Perşembe günleri Pazar yeri olarak hizmet verecek olan bina, diğer günler otopark, Cumartesi-Pazar günleri de düğün salonu olarak kullanılacak. Kapalı pazaryerinde bir adet çay ocağı ile tuvaletler yer alacak. 
Pazar yerinin çatısına güneş panelleri döşenerek bina kendi elektriğini üretecek.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İYİ PARTİ'DE BULDANLI 4 İSME ÖNEMLİ GÖREV
İYİ PARTİ'DE BULDANLI 4 İSME ÖNEMLİ GÖREV
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI BİNLERCE BEĞENİ ALDI
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTI BİNLERCE BEĞENİ ALDI