PROJE YAPTILAR TATMADIKLARI LEZZETLERİ TATTILAR
Reklam

PROJE YAPTILAR TATMADIKLARI LEZZETLERİ TATTILAR

Buldan’da başlatılan ‘Ben onu hiç yemedim' projesi ile öğrenciler hayatlarında daha önce yemediği yiyecekleri tatma fırsatı buluyor. Proje kapsamında Ali Tunaboylu MTAL Gıda Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan yiyecekler başka okullardaki öğrencilerle paylaşılarak farklı lezzetlerle tanışma fırsatı sunuluyor.

Reklam
Reklam
29 Kasım 2019 - 16:12

Güngör Cerit Cumhuriyet İmam Hatip Ortaokulu müdürü Muhammet Yağız ve İngilizce öğretmeni Meryem tarafından başlatılan ve  Türkiye’nin birçok ilinde uygulanan Avrupa birliğinin desteklediği  etwinning 'Ben onu hiç yemedim' projesiyle öğrenciler hiç yemedikleri yiyecekleri tadıyor. Bu proje ile onları sosyal kültürel anlamda geliştirmeyi amaçlıyor. Okuldan yapılan açıklamada “etwinning denilen ve Avrupa Birliğinin desteklediği bir proje gerçekleştiriyoruz. Okulumuz öğrencileri civar köylerden taşımalı geliyor.Türkiye genelinde birçok ilde uygulanan 'Ben onu hiç yemedim' projesi ile çocuklarımıza hayatlarında hiç yemedikleri tatları tattırmak amacımız. Projenin Denizli ayağını biz yürütüyoruz. Ayda bir kez yapılıp nisana kadar sürecek olan etkinliklerimizden ikisini yaptık. Çocuklar trileçe ve profiterolün tadına baktı. Sonraki aylarda ananas gibi tropikal meyveleri de etkinlik olarak yapmayı düşünüyoruz” dediler.

Buldan İmam hatip ortaokulu 'Ben onu hiç yemedim' etwinning projesi kapsamında ekim ayı etkinliğinde Ali Tunaboylu MTAL okulu gıda bölümü öğrencilerince hazırlanan trileçenin tadına bakma fırsatı buldu. Gıda bölümü öğretmenleri Bora Sezen ve Özge Çeşme gözetmenliğinde hazırlanmış olan Trileçe, 5/A sınıfı öğrencilerince çok beğenildi.

eTwinning 'Ben Onu Hiç Yemedim' projesi kapsamında kasım ayında profiterolün tadına bakmak üzere, Buldan Güngör Cerit Cumhuriyet İmam hatip ortaokulu 5/A sınıfı öğrencileri Ali Tunaboylu MTAL’da bir araya geldi.

Buldan ilçesinde daha önce hiç yemedikleri yiyecekleri yeme fırsatı bulan öğrenciler, Ekim ayında sözleştikleri ve yine kendileri gibi öğrenci olan abi ve ablalarınca hazırlanan profiterolü yeme fırsatı buldu. Yapılan etkinlikte heyecanları gözlerinden okunan 5/A sınıfı öğrencileri Aralık ayı etkinliğini iple çektiklerini dile getirdi.Önceki ayın etkinliğinden farklı olarak profiterolün yapım aşamalarına şahit olan Buldan İmam hatip öğrencileri bu projede olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi. Sınıf ortamında da İngilizce  Öğretmeni Meryem Demir tarafından Profiterolün tarihçesi öğrencilere aktarıldı.Aralık ayında ne tür bir etkinlik yapılacağı merak konusu oldu.

Etkinlik her ay bir gıdanın tadılmasıyla Nisan ayına kadar devam edecek.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
COVİD-19'UN EKONOMİ ÜZERİNE ETKİSİNİ DEĞERLENDİRDİ
COVİD-19'UN EKONOMİ ÜZERİNE ETKİSİNİ DEĞERLENDİRDİ
BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ
BAŞARILI SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ