TOKİ KONUTLARI ÇÖZÜM BEKLİYOR

TOKİ KONUTLARI ÇÖZÜM BEKLİYOR

112 Konutlu Buldan TOKİ Konutları Sakinleri Yaşadıklarını Belirttikleri Sorunların Çözüme Kavuşturulması İçin Destek Bekliyor.

Reklam
07 Ekim 2019 - 20:34 - Güncelleme: 07 Ekim 2019 - 20:42

Yeni Mahalle Buldan TOKİ konutlarında yaşayan vatandaşlar yaşadıkları akmayan tatlı su çeşmesi, ulaşım sorunu ve bazı taleplerle ilgili gazetemize açıklamalarda bulunarak yetkililerden destek istedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Buldan TOKİ Konutları Yöneticisi Turan Balta ; Buldan TOKİ konutları olarak aşamadığımız sorunlarımız var bunlarla ilgili yetkililerimizden bir an evvel çözüm bulmalarını rica ediyoruz. TOKİ sakinleri olarak sorunlarımızı dile getirecek olursam öncelikle konutlar bölgemizde yer alan bir tane tatlı su çeşmemiz var ve bu çeşmemiz ara sıra akmaları saymazsak yaz başından beri hiç akmıyor. Yakınlarımızda tatlı su çeşmesi de yok. Arabası olanlar suyunu başka çeşmelerden temin edebiliyor ama diğer türlü tatlı su ihtiyacımızı ya çok uzaktaki çeşmelerden yada hazır sular ile temin edebiliyoruz. Bir başka sorunumuzda ulaşım sorunu. Malumunuz üzere TOKİ konutları İlçe merkezine uzak, bizler bunu bilerek bu evleri aldık ancak hep düzenli bir servisimiz olur umudu taşıdık. Büyük beklentilerimiz yok ancak yetkililerimizin de uygun göreceği belirli aralıklarla bir uygulamaya geçilerek ulaşım sorunumuz bir nebze de olsa giderilebilir. Son olarak TOKİ konutlarımıza topluca namaz kılabileceğimiz bir mescidimiz yok. Yetkililerimizin sesimizi duyarak çok sayıda kişinin yaşadığı 112 konutlu konutlarımızın yaşadığı sorunlara çare bulmalarını rica ediyorum” dedi.  

TOKİ konutları sakinlerinden Selma Özkan ise ; seçim zamanı sorunlarınızı çözeceğiz dediler oy istediler verdik ama sorunlarımız çözülmedi. Bir kaç kez sorunlarımızı dile getirdik ama olmadı. Yapılamayacak veya çok büyük taleplerimiz yok. Tatlı su çeşmemiz üç aydır akmıyor arada aksa bile kısa sürede yine kesiliyor. Yaşlılarımız var, bu çeşmenin aksa diye gözüne bakanlar var, yardım istiyoruz. Diğer sorunumuz ise ulaşım. Çok şükür öğrencilerimiz için servis var ancak burada 112 daire var, Perşembe pazarı var, doktor işleri var, çarşı da işleri olanlar var, her insanın kendine göre ihtiyaçları var. Biz her gün her saat servisimiz olsun demiyoruz. Bize sabah- öğle akşam belirli saatlerde günde üç kere bile servis konulsa Allah razı olsun deriz. Çok büyük maliyetli veya çok zor bir şey istediğimizi düşünmüyorum. Yaparlarsa çok mutlu oluruz, duacıları oluruz yine de takdir sayın yetkililerimizindir” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAŞKAN AKIŞIK MEMLEKETİNİ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN AKIŞIK MEMLEKETİNİ ZİYARET ETTİ
ÇEVRECİLERDEN TEPKİ VAR
ÇEVRECİLERDEN TEPKİ VAR