TÖRENLERE KATILAMAYINCA CUMHURİYET BAYRAMINI BÖYLE KUTLADILAR

TÖRENLERE KATILAMAYINCA CUMHURİYET BAYRAMINI BÖYLE KUTLADILAR

29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Tarlada Tesviye Yaparken Kutladılar.

Reklam
29 Ekim 2019 - 22:30 - Güncelleme: 29 Ekim 2019 - 22:51

29 Ekim Türkiye Cumhuriyetinin 96. yıl dönümü kutlamaları ilginç bir ana tanıklık etti. 

İlçe stadyumunda gerçekleşen Cumhuriyet bayramı kutlamalarına iş sebebiyle katılamayan Lütfi Utku ve oğulları Yasin ve Veli Utku Cumhuriyete, Atatürk'e ve kahraman Mehmetçiğe tarlada gerçekleştirdikleri ilginç kutlamayla selam gönderdi.

İlçemiz Yayla mahallesinde bir tarlada tesviye işi yapan Utku ailesi 29 Ekim kutlamalarına gidemeyince çareyi bayramı tarlada kutlamakta buldu. Öğle molasında tesviyede kullandıkları bekoleder ve ekskavatör makinalarının uçlarına dev bir Türk Bayrağı asan Lütfi Utku ve oğulları Yasin ve Veli Utku Cumhuriyet Bayramını kutladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine iş dolayısıyla katılamadıklarını belirterek tarlada da olsa Cumhuriyeti anmak istediklerini belirten iş makinası operatörü Veli Utku gazetemize şu açıklamalarda bulundu ; 29 Ekim Ülkemiz için bir dönüm noktası olmuş ve Cumhuriyetimiz ilan edilmişti. Bizlerde bu önemli günde çok istememize rağmen iş dolayısıyla kutlamalara katılamadık. Babam ve kardeşimlede bir gün öncesinden kararlaştırarak bayramı çalışırken kutlamak istedik. Yayla mahallesinde tesviye işi yaptığımız sırada daha önceden yanımızda getirdiğimiz Türk Bayrağımızı bekoleder ve ekskavatör makinalarının uçlarına bağlayarak göndere çektik. Ortaya güzel bir tablo çıktı ve çevredekilerde merakla bizleri izleyerek destekte bulundu. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunduktan sonra tesviye işimize kaldığımız yerden devam ettik" dedi.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HEDEF SIFIR ATIK
HEDEF SIFIR ATIK
İYİ PARTİ'DE YOLDAŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI
İYİ PARTİ'DE YOLDAŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI