TÜRLÜBEY’Lİ AİLEYE BİR DESTEKTE AHBAP’DAN

TÜRLÜBEY’Lİ AİLEYE BİR DESTEKTE AHBAP’DAN

Geçtiğimiz hafta Türlübey mahallesinde çıkan yangında evleri tamamen yanan Demir ailesine bir destekte ünlü sanatçı Haluk Levent’in önderliğindeki Ahbap yardım grubundan geldi.

Reklam
14 Haziran 2019 - 12:45

Bilindiği üzere Türlübey mahallesinde çıkan yangında işçilik yapan Hasan Demir ve ailesine ait ev içerisindeki eşyalarla birlikte tamamen yanmıştı.

Bunun üzerine acılı aileye destek olabilmek için Buldanlı öğretmen Ersin Başkonyalı yangın fotoğraflarıyla birlikte twitter hesabından kurduğu Ahbap grubuyla birçok kişiye yardım eli uzatan ünlü sanatçı Haluk Levent’e ulaşmış ve Levent’ten destek sözü almıştı.

Bugün ise Levent’in çağrısına uyan Denizli Ahbap grubu üyeleri temin ettikleri ev eşyalarını Türlübey köyüne gelerek aileye teslim etti.

Yangın sonrası Buldan Kaymakamlığı hemen harekete geçerek aileye geçici olarak kalmaları için Türlübey sağlık ocağını temin etmiş Buldan Belediyesi de sağlık ocağının düzenlenmesi, eşya, gıda gibi malzemelerin teminini sağlamış yine Buldanlı hayırsever vatandaşlarda çeşitli yardımlarda bulunmuşlardı.

Yapılan yardımlarla birlikte acılı ailenin yaraları bir nebzede olsa sarılmış oldu.

Aileye yeni bir ev temini için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HASTAHANE, ÖLÜMCÜL SEPSİS'E DİKKAT ÇEKTİ
HASTAHANE, ÖLÜMCÜL SEPSİS'E DİKKAT ÇEKTİ
ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI
ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI