VAKIF YAYLA GÖLÜNÜ SUYA KAVUŞTURUYOR

VAKIF YAYLA GÖLÜNÜ SUYA KAVUŞTURUYOR

9,75 TL Elektrik Borcu Yüzünden Kapatılan Göle Su Pompalayan Elektrik Aboneliği Buldan Güzelleştirme Vakfı'nın Devreye Girmesiyle Yeniden Açıldı.

Reklam
10 Ocak 2020 - 21:58 - Güncelleme: 10 Ocak 2020 - 23:03

Önceki dönem Buldan Belediyesi yönetimi tarafından Belediye'ye elektrik faturası yükü bindiği gerekçesiyle gündem dışı bırakılan ve AYDEM tarafından da 9,75 TL elektrik borcu yüzünden aboneliğin sonlandırıldığı iddia edilen ve Yayla Gölüne dağdan gelen suları pompalayarak nefes almasını sağlayan elektrik aboneliği Buldan'ı Güzelleştirme Vakfı'nın girişimiyle yeniden faaliyete geçti.

Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan Buldan Güzelleştirme Vakfı Başkanı Mehmet Yakın : "önceki dönem Belediye Başkanı aylık ortalama 250-300 TL elektrik masrafı olduğu gerekçesiyle  Yayla Gölüne su pompalayan ve göl için büyük öneme sahip aboneliği göz ardı etmiş. Süleymanlı mahallesinde bulunan trafo dağdan gelen kar ve yağmur sularını göle pompalanması işlevini görüyor. Ancak gördük ki ilgisizlik ve 9,75 TL elektrik borcu gerekçesiyle kapatılmış ve uzun süredir bu işlevini yitirmiş durumda. Göle gitmesi gereken su da boşa akmaktaydı. Durumu öğrenir öğrenmez Buldan Güzelleştirme Vakfı olarak harekete geçtik. Gönlümüz Göle gitmesi gereken suyun boşa akmasına razı olamazdı. Yetkililerle görüşerek ve tüm masrafları karşılayarak aboneliği üzerimize aldık. Bundan sonra Yayla Gölüne pompalanacak su bize emanet. Yayla Gölü hepimizin bu su da Yayla gölü için bir nefestir. Yayla gölü ve Buldan için ne gerekiyorsa dün olduğu gibi bugünde yapmaya hazırız. Başka Buldan yok" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HEDEF SIFIR ATIK
HEDEF SIFIR ATIK
İYİ PARTİ'DE YOLDAŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI
İYİ PARTİ'DE YOLDAŞ ADAYLIĞINI AÇIKLADI