Reklamı Geç
VEKİLLER’DEN BULDAN’I DA İLGİLENDİREN ÖNEMLİ GÖRÜŞME

VEKİLLER'DEN BULDAN'I DA İLGİLENDİREN ÖNEMLİ GÖRÜŞME

Denizli AK Parti Milletvekilleri Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’ı makamında ziyaret etti. Görüşmede bakanlığın Denizli’de devam eden birçok projesi masaya yatırıldı. Bunların arasında sık sık gündeme gelen ve Buldan'a Pamukkale'den turist çekecek olan Akköy-Buldan Turizm yolu ve Denizli-Buldan-Salihli bölünmüş yolu da bulunuyor.

Reklam
31 Temmuz 2018 - 18:35 - Güncelleme: 31 Temmuz 2018 - 18:39

Denizli AK Parti Milletvekilleri Şahin Tin, Ahmet Yıldız ve Nilgün Ök, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’a tebrik ziyaretinde bulundu. Milletvekilleri Bakan Turan’a yeni görevinde başarı diledi. ziyarette bakanlığın Denizli ile ilgili yatırımları noktasında son durum ele alındı ve görüş alışverişinde bulunuldu. 

 OTOYOL İÇİN YENİ İHALE TARİHİ

Denizli’nin merakla beklediği, Aydın-Denizli-Antalya otoyolunun Aydın-Denizli arasındaki 162,6 kilometrelik yap-işlet-devret modeliyle inşa edilecek bölümünün daha önce iki kez ertelenen ihalesi de görüşmede gündeme geldi. Bakan Turan, Denizli Milletvekillerine ihalenin 14 Ağustos 2018 tarihinde yapılacağı sözünü verdi. 

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan ile AK Parti Denizli Milletvekillerinin görüşmesinde, yapımı devam eden ve yatırım programına alınan yollarla ilgili son durum da değerlendirildi. Bu kapsamda Denizli-Çivril- Uşak bölünmüş yolu, Muğla-Kale bölünmüş yolu, Denizli-Buldan-Salihli bölünmüş yolu, Denizli-Çardak bölünmüş yolu üzerinde yapılacak olan OSB ve havaalanı köprülü kavşak projeleri, Tavas-Karacasu yolu, Pamukkale-Akköy yolu, Denizli Çevre bölünmüş yolu ikinci etap ve Honaz tüneli ile Çivril-Dinar yolu projeleri de gözden geçirildi.  Bununla birlikte planlanan projeler arasında bulunan Kelekçi-Dalaman Turizm Yolu, Ulubey-Güney Yolu, Serinhisar-Yeşilova yolu, Çal-Güney yolu, Akköy-Buldan Turizm yolu, Beyağaç-Köyceğiz Turizm Yolu, Gölhisar Bağlantı Yolu, Çameli-Fethiye Yolu ve Denizli-Honaz yolu projeleri için de yapım süreçlerine ilişkin istişarelerle bulunuldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’a, İzmir-Denizli demiryolu ile ilgili talepler de iletildi. Bu kapsamda, bu güzergâhtaki yolcu taşımacılığının hızlandırılması için demiryolu altyapısında iyileştirme yapılması ve yolculuk süresini uzatan istasyon sayısının azaltılması yönünde istekler aktarıldı. Ayrıca Denizli sanayisi için nakliye maliyetlerinin düşürülmesi açısından büyük önem taşıyan demiryolu yük taşımacılığı konusunda mevcut projeler ele alındı. Denizli Milletvekilleri, Bakan Turan’dan Denizli Organize Sanayi Bölgesi, Çardak Organize Sanayi Bölgesi, Deri Organize Sanayi Bölgesi, Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Mermer Organize Sanayi Bölgesi’nden İzmir Çandarlı Limanı’na taşımacılığın kolaylaştırılması için gerekli altyapının ve yükleme noktalarının tamamlanması talepleri iletildi. 

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, milletvekilleri olarak kentin sorunlarının, beklentilerinin takipçisi olmaya devam ettiklerini belirterek, “Sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızı ziyaret ettik. Görevinde başarılar diledik. Sayın Bakanımızın sıcak ilgilisi ve alakasından memnun kaldık. Kendisiyle Denizli’miz ve ülkemiz adına önemli hizmetlerde işbirliği içinde olacağız. Denizli’mizde ulaştırma alanında devam eden ve planlanan birçok proje üzerine istişarelerde bulunduk. Devam eden projelerin hızlandırılması, planlanan projelerin ise süratle hayata geçirilmesi konusunda fikir birliğine vardık. Bugüne kadar Denizli’mizde ulaştırma ve altyapı alanında Sayın Bakanımız Nihat Zeybekci’nin öncülüğünde birçok projeyi hayata geçirdik. Devam eden projelerin de planlananların da takipçisi olmaya devam edeceğiz. Kentimizin menfaatine olan her konuda, bütün kapıları çalmaya, çözüm bulmaya gayret edeceğiz” dedi.  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KENT KONSEYİ YENİ YERİNDE
KENT KONSEYİ YENİ YERİNDE
MEZARLIĞA KONULAN LEVHA EZBER BOZUYOR
MEZARLIĞA KONULAN LEVHA EZBER BOZUYOR