Reklamı Geç
YARENDER ÇATALÇEŞME’Yİ SALLADI
Reklam

YARENDER ÇATALÇEŞME'Yİ SALLADI

Yaren kültür-sanat ve turizm derneğinin Çatalçeşme oda tiyatrosunda düzenlediği “Türkü –şiir “gecesinde, çok sayıda sanatçı ve şair sahne aldı.

Reklam
22 Eylül 2019 - 12:41

Kültür bakanlığı  devlet sanatçısı  Şevket İren Kızılırmak’da  üç eseriyle salondakilere güzel anlar yaşattı.

YARENDER ‘in gecesine TEİAŞ bölge müdür yardımcısı Musa Çetler,Mühendislik fakültesi genel sekreteri Fehmi Söylev,Acıpayam Garbikaraağaç yörük türkmen derneği başkanı Alim Kafes ve yönetim kurulu üyeleri,Pamukkale yörük-türkmen derneği yönetim kurulu üyeleri, Denizli’nin yerel sanatçıları ,şairleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Gecenin sunuculuğunu ,şair-yazar Safiye Samyeli  yaparken programın  açılış konuşmasını yapan ,Yaren kültür-sanat ve turizm derneği  Başkanı İskender Doğan “Tüm misafirlerimize hoşgeldiniz diyoruz. Programımıza şeref verdiniz. Salonun muhteşem doluluğu bizlere çok büyük moral oldu. Bu şunu gösteriyor Denizlimizde kaliteli etkinlikler yapılmalı. Bu etkinliklerde Denizlili sanatçılar ve şair-yazarlar yer almalı.

İstanbul’dan gelen sanatçılar 100- 200 milyar lira gibi parayı yarım saat içinde alıp gidiyor.Hiç bir iz de bırakmıyor.Ama Denizlimizin değerleri  ,sanatçılarımız,şair-yazarlarımız,oldukça mütevazi ücretlere,hatta bedelsiz programlara çıkarak Denizli halkına hizmetler veriyor.

Belediye başkanlarımıza sesleniyorum.Bu değerlerimize sahip çıkalım. Festivallerde,konserlerde,etkinliklerde yer verelim.Bunların önünü açalım.

İşte Yarender bu değerlerimizin önünün açılması adına önemli bir misyonu üstlendi.

Denizlimiz sanatçılar,şair-yazarlar diyarıdır.Acıpayam-Çameli de her evde bir bağlama olması bunun en büyük göstergesidir”.dedi

İskender Doğan devamla YARENDER ‘in gecesinde  devlet sanatçısı  Şevket İren Kızılırmak,Süleyman Özbay,Yatağanlı aşık Hüseyin Kocakaya, Yörük kızı Sultan Torun, Hurşit Türkay ve Mehmet Dağal sahne aldı. Bekir Çubuk,Sebahat Şahin,Murat Eroğlu,Sevgi Tuyji,Gültekin Şahin,Faruk Özer,Didem Çoban,Ali Özdemir,Aysel Menteş,Adem Çoban isimli şair-yazarlarımız harika eserleriyle dinleyicilerin gönlünde taht kurdu”dedi.

Program sonunda,gecede sahne alan şair-yazarlar ve sanatçılara,Dernek yönetim kurulunca plaket takdim edildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÜZELLEŞTİRME VAKFI'NDAN BERAT KANDİLİ MESAJI
GÜZELLEŞTİRME VAKFI'NDAN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ŞEVİK'TEN BERAT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN ŞEVİK'TEN BERAT KANDİLİ MESAJI