Reklam
  • Reklam
% 100 YERLİ FUTBOL
Ayhan Oymak

Ayhan Oymak

% 100 YERLİ FUTBOL

16 Mayıs 2018 - 19:18

Değerli okurlarımız, öncelikle yayın hayatına başlayan gazetemiz BULDAN HABER Doğuş’un Buldanımız ve okurlarımız için hayırlı olması temennisinde bulunarak başlıyorum.

Futbol insanların bir yaşam alanı ve bir yaşam biçimidir. Futbolla yatar futbolla kalkarız. Öyle ki birde futbolu yaşamımıza bir meslek, bir spor tutkusu olarak katarsak hayata bakış açımız, yaşayış tarzımıza kısacası hayatımızın her alanına etki eder. Öyle ki futbol insanları birbirine yakınlaştıran, duygu ve düşüncelerini birbirine aktaran bir sosyal etkidir. Bu sosyal etkide var olmak insanın doğasında olan bir yaşam biçimidir.

Konuyu birazda genelden yerele taşıyacak olursam şu düşünlerimi de aktarmak istiyorum. Buldan’da yıllardır süre gelen futbol potansiyelinin önüne set çekilmesi alt yapı ve buna bağlı olarak yerli oyuncu yetişmesinin de önüne engel olmuştur. Ama Buldan’ın öz evlatları, kendi çocukları özveriyle, hırsla, azimle çalışarak Buldan spor formasını her zaman gururla taşımışlardır. Hiçbir zaman maddi bir beklenti içerisinde olmadan, sadece memleketinin futbolda daha iyi yerlere gelmesi ve söz sahibi olması için çaba harcamışlardır. İşlerinden, ailelerinden, sosyal hayatlarından fedakarlık yaparak Buldan spor’a daha çok zaman harcamışlardır. Onların en büyük mutluluğu takımlarının sahadan galip ayrılmasıyla Buldan sokaklarında gururla, mutlulukla, sevinçle dolaşmak olmuştur. Buldan sporun taraftarlarıyla galibiyeti doyasıya kutlamak onlar için en büyük prim olmuştur.

Evet, bir futbol şehrinden futbol yıldızları, futbolun yetenekleri, sihirbazları nasıl keşfedilir, nasıl gün yüzüne çıkartılır. Bence çok ama çok kolay, sadece birlik ve beraberlik içerisinde çok çalışarak bunu başarabiliriz. Peki neler yapılabilir, neler yapmalıyız. Mesela geçmiş yıllarda olduğu gibi halı saha turnuvaları, mahalleler arası (köyler arası) Buldan stadyumunda turnuvalar, okullar arası turnuvalar düzenlenebilir. Yaz dönemi çeşitli yaş gruplarına ait geliştirilmiş yaz futbol okulları gibi sosyal projelerle İlçemizdeki futbol yıldızlarını keşfedebiliriz. (Tabi ki sadece futbol ile kalmayıp tüm branşlarda bunu başarabilmeliyiz) İnşallah önümüzdeki yıllarda bu tür çalışmalar yapılarak bir futbol şehrinden bir futbol fabrikasına dönüşebiliriz. Benim hep özlemim, hep eksikliğim Buldan’dan profesyonel liglerde oynayan bir futbolcumuzun olmamasıdır. Neden dört büyükler veya diğer süper lig takımlarında Buldanlı bir gencimiz, Buldan’ın bir çocuğu oynamasın. İnşallah ileriki yıllarda Buldan Belediyespor doğru projelerle, doğru adımlarla kendi çocuklarıyla bunu da başarır. Unutmayalım ki zamanında Türkiye  3. Liginde mücadele eden bir Buldan spor vardı ve bundan sonra neden daha da iyileri olmasın.

Haydi Buldan, Haydi Buldan Belediyespor Birlik ve Beraberlik İçerisinde başarılı bir kulüp olmak için el ele verelim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar