Reklamı Geç
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
Ömer Uykun

Ömer Uykun

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

16 Mayıs 2018 - 19:25

Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

İnsan sosyal bir varlıktır. Yüce Mevla kelamı lütfetmiş bizlere. Hayır söylememizi, hayra teşvik etmemizi, hayırla yaşamamızı, hayırlı insanlar olmamızı ister bizden. Bu manada birbirimizle iletişim kurabilmek, hayrı söyleyebilmek, hayra koşabilmek için aynı gönül diline sahip olmamız ve  birbirimizden haberdar olmamız gerekir.

Bu anlamda telefon, televizyon, internet, gazete, dergi ve benzeri iletişim araçları çok önemlidir. Bu iletişim araçlarını kullananların ehil insanlar olmaları gerekir. Buldan İlçesinde yeni bir iletişim aracı, haberleşme aracı, insanları, toplumu haberdar etme aracı olan yeni bir gazete BULDAN Doğuş Gazetesi yayın hayatına başlıyor. Bir köşesini de topluma dini meseleleri anlatmak ve aydınlatmak için ayırmışlar. Bende inşallah büyük bir şerefle onur duyarak elimden geldiğince hakkı ve hakikati siz Buldanlı kardeşlerimle paylaşabilmenin, anlatabilmenin gayreti içerisinde olacağım. Bu vesile ile gazete yöneticilerine teşekkür ediyorum. O halde köşemize besmeleyle başlayalım.

Bismillahirrahmanirrahim;

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla :

Rahman ; kainatta, yer yüzünde yarattığı bütün varlıklara, bütün canlılara merhamet eden demektir. Bu öyle büyük bir merhamet ki yarattığı kullarının mümin, münafık, mücrim, kafir olduklarına bakmaksızın kullarının, bütün mahlukatın rızıklarını, yaşamaları için gerekli bütün şartlarını ikram eden, lütfeden demektir.

Rahim; çok şefkatli, çok merhametli demektir. Yüce Mevla bu ismiyle kıyamet gününde huzuru mahşerde yalnızca mümin kullarına, kendisine iman eden kullarına ikram edecek, günahlarını bağışlayacaktır.

Merhamet; o kadar önemlidir ki o duygu olmasa birbirimizi sevemeyiz, birbirimizi affedemeyiz, birbirimize merhamette bulunamayız.

Peygamber efendimiz (S.A.V.); “ merhamet etmeyene merhamet edilmez” buyuruyor.

Merhamet edenlerden ve merhamet edilenlerden olma ümidiyle Buldan İlçesinde 19 yıl görev yapmış bir kardeşiniz olarak bu kadarla intiba ederek hepinizi merhametlilerin en merhametlisi Allah’a (cc) emanet ediyorum.

Delikli Çınar Yeni Cami İmam Hatibi Ömer Uykun  

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar